۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

گواردیولا

  • 10 شهریور 1398 - 13:22
  • 358 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=760

گواردیولا

گواردیولا

بلاشک گواردیولا یکی از بهترین مربی های تاریخ است که ، جهان فوتبال در خود دیده است . مربی که با خود سبکی به نام سبک گواردیولایی آورده است .

دوران بازیکنی :

گواردیولا - بارسلونا

گواردیولا – بارسلونا

یکی از محصولات معروف لاماسیا ( آکادمی تیم بارسلونا ) این بازیکن میباشد . پپ گواردیولا از زمان کودکی در تیم بارسلونا بوده است و در آن جا رشد پیدا کرده است . این بازیکن در پست هافبک دفاعی برای تیم بارسلونا بازی میکرد . از مهم ترین تجربه ی فوتبالی وی ، همکاری با یوهان کرایوف فقید بوده است . او همیشه میگوید که سبک مربی گری او برگرفته از کرایووف هلندی است .

پپ سرمربی بارسلونا :

گواردیولا - بارسلونا

بارسلونا

پپ گواردیولا در سال 2007 به عنوان سرمربی تیم بارسلونا B انتخاب شد . او با این تیم به عنوان قهرمان لیگ دسته سه اسپانیا شد و به دسته دوم این لیگ صعود کرد . او سپس در سال 2008 به عنوان سرمربی تیم اصلی بارسلونا انتخاب شد . این انتخاب کمی با ریسک بود ، ولی بسیار نتیجه بخش شد . هم برای تیم بارسلونا و هم برای پپ گواردیولا

افتخارات پپ در بارسلونا :

گواردیولا - لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا

بهترین دوران مربی گری وی در بارسلونا بوده است . او در این تیم به جوان ترین سرمربی فاتح لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شده است . او دو بار سه گانه را فتح کرده است و سه بار متوالی قهرمان لالیگا شده است . از دیگر افتخارات وی در این تیم میتوان به قهرمانی در جام باشگاه های جهان ( 2 بار ) اشاره کرد .

پپ در بایرن مونیخ :

گواردیولا - بایرن مونیخ

بایرن مونیخ

یوپ هاینکس سرمربی تیم بایرن مونیخ در سال 2011-2012 توانست با تیم بایرن مونیخ لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند . او پس از کسب این قهرمانی اعلام بازنشستگی کرد و پپ به عنوان جانشین وی انتخاب شد . شاید بدترین دوران مربی گری پپ در این دوران باشد . البته این به نظر عده ای از کارشناسان است . 

افتخارات پپ در بایرن مونیخ :

گواردیولا - بایرن مونیخ

بایرن مونیخ

گواردیولا در این تیم جام های متعددی را بدست آورد . اما همواره مورد نقد کارشناسان قرار گرفته بود . زیرا نتوانست با تیم بایرن مونیخ لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند . گواردیولا در این تیم 3 بار متوالی بشقاب آلمان یا همان بوندس لیگا را فتح کرد . او 2 بار نیز قهرمان جام حذفی آلمان شد . از افتخارات دیگر وی در این تیم میتوان به فتح سوپر کاپ اروپا و جام باشگاه های جهان اشاره کرد . 

دلایل انتقاد از پپ در آلمان :

گواردیولا - انتقاد

انتقاد

شاید عده ای از شما بگویید که پپ در آلمان جام های فراوانی را کسب کرده است ، پس چرا مورد انتقاد قرار گرفته شده است؟ کارشناسان فوتبالمعتقد هستند که تیم بایرن مونیخ در هر شرایطی بوندس لیگای آلمان را میتواند فتح کند و برای کسب این افتخار نیازی به گواردیولا نبود . اما به نظر برخی کارشناسان اشتباه فکر میکردند . سال گذشته بایرن کواچ به سختی توانست قهرمان بوندس لیگا شود و حتی اگر دورتموند کمی شانس می آورد ، میتوانست قهرمان شود . 

پپ در منچستر سیتی :

گواردیولا - منچسترسیتی

منچسترسیتی

منچستر سیتی یکی از باشگاه های متمول اروپایی که سالانه هزینه های زیادی را برای خرید بازیکن انجام میدهند . اما سیتی به اندازه سرمایه گذاری نتوانسته بود جام های زیادی را کسب کند . اما پس از آمدن پپ گواردیولا ماجرا کمی فرق کرد . پازل گمشده ی سیتی به نظر گواردیولا بود . 

افتخارات پپ با منچستر سیتی :

گواردیولا - افتخارات

افتخارات

سال های بسیار طولانی بود که منچستر سیتی زیر سایه ی رقیب سنتی خود یعنی منچستر یونایتد قرار گرفته بود . ولی پس  از آمدن گواردیولا شرایط به کلی متفاوت شد . گواردیولا بازیکنان ناب دنیا را به تیم انگلیسی آورد . ولی شرایط به کلی تغییر کرد. تیمی آبی پوش در شهر سیتی حکومت میکند . گواردیولا با تیم سیتی موفق به کسب دو جام متوالی در لیگ جزیره شد .

البته لیگ جزیره لیگی بسیار پرفشار میباشد و کسب جام در این لیگ بسیار ارزشمند میباشد . این تیم یک جام حذفی و دو جام اتحادیه و دو سوپرکاپ را بدست آورده است . ولی نکته ی منفی این سرمربی در این تیم ، کسب لیگ قهرمانان اروپا میباشد . این تیم دو بار و با بدشانسی از این لیگ حذف شده است . 

آخرین اخبار از لیگ جزیره

 

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*