۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

لیگ جزیره

  • 09 شهریور 1398 - 14:14
  • 350 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=735

لیگ جزیره

لیگ جزیره

تاریخچه ی لیگ انگلیس :

لیگ جزیره - پریمر لیگ

پریمر لیگ

لیگ انگلیس یا پریمر لیگ ، یکی از بهترین لیگ های دنیا یا به اصطلاحی دیگر بهترین و هییجان انگیز ترین لیگ دنیا میباشد . قبل از این لیگ لیگ دسته یک انگلیس برگزار میشد . ولی به دلیل مسائل اسپانسرینگ ، تیم ها تصمیم گرفتند که لیگ جدیدی به نام پریمر لیگ را شروع کنند . 
این لیگ از سال 1992 شروع به کار کرد و تبدیل به یکی از هیجان انگیز ترین لیگ دنیا شد . 

آخرین اخبار از لیگ جزیره

پرافتخار ترین تیم لیگ جزیره :

لیگ جزیره - منچستر یونایتد

منچسستر یونایتد

منچستر یونایتد پر افتخار ترین تیم لیگ جزیره میباشد . از زمان شروع این مسابقات ، 26 لیگ برگزار شده است که منچستر یونایتد 13 بار قهرمان شده است . یعنی نصف لیگ برتر . سر الکس فرگوسن نیز به عنوان پر افتخار ترین مربی این مسابقات شناخته شده است . منچستر تمامی جام های خود را با این مربی بدست آورده است . بعد از یونایتد چلسی با 5 بار قهرمانی پرافتخار ترین تیم لیگ برتر انگلیسی به حساب می آید . آرسن ونگر و مورینیو با 3 بار بعد از فرگوسن پرافتخار محسوب میشوند . 

تاپ سیکس :

لیگ جزیره - تاپ سیکس

تاپ سیکس

تاپ سیکس اصطلاحی است که بسیار در فوتبال اتگلستان به کار میرود . در سال 2011 منچستر سیتی به قهرمانی لیگ جزیره دست یافت و پس از تبدیل به یکی از مدعیان اصلی لیگ جزیره شد . اغلب سال ها 6 تیم بالای جدول لیگ جزیره تیم هایی که در عکس هستند میباشند .
1 – منچستر یونایتد 
2 – منچستر سیتی 
3- لیورپول 
4- چلسی 
5- تاتنهام 
6- آرسنال
بهتر است بگوییم لیگ جزیره با 6 تیم بالا خلاصه میباشد . اکثر اوقات تیم های بالا قهرمان میشوند . 

لیگ جزیره

ویژگی لیگ جزیره

لیگ جزیره - تکل های خشن

تکل های خشن

تکل های معروف انگلیس شاید به گوشتان خورده باشد . لیگی کاملا فیزیکی و درگیرانه . حتی این تکل های خطرناک صدای گواردیولا را نیز در آورد . او نسبت به شیوه ی بازی تیم های انگلیسی انتقاد داشت . مصدومیت ها در این لیگ بسیار سنگین میباشد . قهرمانی در این لیگ بسیار کار سخت و مشکلی است . زیرا تیم ها فاصله کیفیتی چندانی ندارند و از لحاظ تاکتیکی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند . 

اسپانسرینگ لیگ برتر انگلیس :

لیگ جزیره - اسپانسر های لیگ انگلیس

اسپانسر های لیگ برتر

اسپانسرینگ در لیگ انگلیس بسیار مسئله ی مهمی به شمار میرود . سالانه حدود 5 میلیارد بیننده ی تلویزیونی از سراسر دنیا به تماشای بازی های لیگ انگلیس مشغول هستند . این یعنی فرصت عالی برای شرکت ها و برند ها که بتوانند در آمدزایی کنند . تیم ها نیز از این مسئله بسیار سود میکنند . تیم های مثل منچستر یونایتد سالانه 600 میلیون یورو فقط از حامی مالی خود در آمدزایی میکنند . آدیداس ، پوما و نایک سه برند مشهور البسه در دنیا ، از مهم ترین اسپانسر های تیم لیگ برتر به حساب می ایند .

اتفاق عجیب در لیگ جزیره :

لیگ جزیره - لستر سیتی

لستر سیتی


در سال 16-2015 اتفاقی عجیب در لیگ برتر انگلیستان افتاد . لستر سیتی بالاتر از تیم های تاپ سیکس قهرمان شد . اتفاقی که شاید از بدو تاسیس این لیگ تا اکنون اتفاق عجیب باشد . از ان تیم بازیکنن بسیاری به دنیای فوتبال معرفی شد که در این جا آن ها را بررسی میکنیم . 

انگولو کانته : ستاره ی فرانسوی در آن سال نقش کلیدی داشت . او پس از قهرمانی در لیگ انگلیس با لستر به تیم چلسی ملحق شد و با این تیم نیز به قهرمانی متوالی این لیگ رسید . او اکنون یکی از بهترین هافبک دنیا میباشد . 
جیمی واردی : ستاره انگلیس دیر کشف شد ، ولی توانست در لستر به حق خود برسد و حتی در یورو 2016 نیز در ترکیب اصلی انگلیستان نیز بود . او در ان سال گل های بسیاری به ثمر رساند . 
ریاض محرز : ستاره ی الجزایری تیم لستر نیز با بازی های فانتزی خود بسیاری از توجهات را به سمت خود کشاند . او در سال 2018 مورد توجه گواردیولا قرار گرفت و به تیم قدرتمند منچسترسیتی پیوست . 


لیگ جزیره

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*