۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

دربی های مشهور دنیا

  • 26 شهریور 1398 - 12:28
  • 890 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=1897

دربی های مشهور دنیا

دربی های مشهور دنیا

دربی چیست ؟دربی یک کلمه ی انگلیسی است که اگر بخواهیم این واژه را به صورت فارسی بیان کنیم ، باید به آن شهر آورد بگوییم . دربی یا شهرآورد به مسابقاتی گفته میشود که دو تیم همشهری قدرتمند به مصاف یکدیگر میروند و از حساسیت بالایی برخوردار باشد . البته مصاف دو تیم قدرتمند در یک کشور نیز میتواند دربی به حساب آید در ادامه ی مطلب برخی از دربی های مهم در دنیا و ایران را بررسی میکنیم :

1 – رئال – بارسا :


شاید سوال مهم برایتان پیش آید که این دو تیم با یگدیگر در یک شهر نمیباشند ؛ پس چرا به عنوان دربی از این دو تیم نام آورده شده است ؟ بله شاید این دو تیم با یکدیگر در یک شهر نباشند ؛ اما به دلیل اینکه این بازی بسیار حساس و مهیج میباشد در زمره ی دربی به حساب می آید . این بازی یکی از پر بیننده ترین بازی های فوتبال است که از سراسر دنیا پخش میشود . جال است بدانید که میزان برد و باخت هر دو تیم در این بازی مساوی است . سهم هر دو تیم 72 برد بوده است . بهترین برد رئال در برابر بارسا با نتیجه ی 11-1 رقم خورده است . بهترین برد تیم بارسلونا در برابر تیم رئال نیز با نتیجه ی 7-2 رقم خوره است . 

2 – میلان – اینتر :شهر آورد دلامادونینا یا همان دربی میلان نیز یکی از حساس ترین مسابقات اروپایی است . شاید با افت تیم های میلان و اینتر در سال های گذشته کمی از حساسیت این دربی کاهش یافته است ؛ ولی این مسابقه همواره برای تمام تماشاگران جذاب بوده است . در این دربی ، شوچنکو با 14 گل بهترین گلزن این شهر آورد به حساب می آید . تیم اینتر 80 برد و میلان 76 برد را در این دربی کسب کرده اند . 67 مسابقه ی دیگر آن ها نیز با نتیجه ی مساوی به پایان رسیده است . 

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*