۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

بهترین هافبک دنیا

  • 14 شهریور 1398 - 13:54
  • 5764 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=976

بهترین هافبک دنیا

بهترین هافبک دنیا

هافبک کیست ؟

بهترین هافبک دنیا - بهترین هافبک دنیا

بهترین هافبک دنیا

بهترین دروازه بان دنیا و ایران را بدانید

هافبک یک کلمه ی انگلیسی میباشد که در فوتبال به بازیکنی میگویند که در وسط میدان میباشد و در آن جا فوتبال بازی میکند. این پست یکی از کلیدی ترین مکان ها در فوتبال میباشد که به چند بخش تبدیل میشود . 
1 – هافبک دفاعی 
2 – هافبک وسط 
3 – هافبک هجومی 

هافبک دفاعی غالبا بسیار نزدیک به مدافعان است و در مواقع حمله و ضد حمله وظیفه ی بازپس گیری توپ را دارد . 
هافبک وسط نیز یکی از مهم ترین مناطق از زمین است . بیشتر این بازیکنان وظیفه ی پخش توپ و هدایت تیمشان در حمله و ضد حمله را دارند . پس پست بسیار کلیدی بر عهده ی این بازیکنان است 
هافبک هجومی : بازیکنانی که در این پست مشغول به فعالیت هستند ، وظیفه ی بازی سازی و موقعیت سازی را برعهده دارند. اغلب مهاجمان از پلی میکر هایشان در تیم تغذییه میشوند . 

آخرین اخبار از 5 لیگ معتبر اروپا

بهترین هافبک دنیا؟ : 

بهترین هافبک دنیا - بهترین هافبک دنیا

بهترین هافبک دنیا

شاید جواب این سوال یکی نباشد . همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم هافبک ها به چند دسته تقسیم میشوند در این جا به بهترین بازیکنان در انواع هافبک ها را بررسی میکنیم : 

بهترین هافبک دفاعی :

بهترین هافبک دنیا - بهترین هافبک دفاعی دنیا

بهترین هافبک دفاعی دنیا

1 – سرخیو بوسکتس : شاید بتوان گفت بوسکتس بهترین هافبک دفاعی دنیا میباشد . وی استاد باز پس گیری توپ است و در هر بازی تعداد پاس های زیادی را به ثبت میرساند . او اکنون 30 سال دارد و در مرکز خط هافبک بارسلونا میباشد . گواردیولا در مورد او گفته است که هر تیمی برای قهرمانی در لیگ قهرمانان به بازیکنی همچون بوسکتس نیاز دارد . 

2 – میرالم پیانیچ : هافبک بوسنیایی تیم یوونتوس نیز یکی از بهترین هافبک دفاعی در دنیا میباشد . او نیز خصوصیاتی همچون بوکتس را دارد . عده ای از کارشناسان معتقد هستند که وی حتی از بوسکتس هم کیفیت بالا تری دارد . عده ای دیگر معتقد هستند که بازیکن کلیدی یوونتوس او است نه رونالدو . این تعاری و نظریات نشان از کیفیت عالی این بازیکن را نشان میدهد . 

3 – انگولو کانته : یکی از انتقاد هایی که از ساری در چلسی میشد این بود که چرا این بازیکن رو به جلو حرکت میکند . در صورتی که توانایی های دفاعی وی بسیار بالاتر از توان هجومی وی است . او استاد بازپس گیری توپ است . کانته در سال   16-2015 با لستر قهرمان شد و سال بعد نیز با چلسی به این مقام رسید .  

4 – رودری هرناندز : عده ای معتقد هستند که او بوسکتس جدید اسپانیا است . به همین دلیل است که گواردیولا این مروارید را صید کرد . او پاس های بسیار زیادی را در بازی می اندازد و توپ گیری ها متعددی را انجام میدهد . او جانشین فرناندینیوی برزیلی در منچستر سیتی شده است . فوتبال او متناسب با فوتبال گواردیولایی است . 

بهترین هافبک دنیا

بهترین هافبک وسط ؟

بهترین هافبک دنیا - بهترین هافبک وسط دنیا

بهترین هافبک وسط دنیا

شاید تصاویر بالا کمی برایتان عجیب باشد . ولی بازیکنانی را که در بالا مشاهده میکنید بسیار بازیکنان تکنیکی و جنگنده میباشند . در ادامه به ویژگی های هر یک از این بازیکنان را بررسی میکنیم .

1 – پل پوگبا : هافبک فرانسوی تیم منچستر یونایتد یکی از بهترین هافبک های دنیا میباشد . او مبلغ بسایر بالای دارد و او را میتوان گران ترین هافبک ددنیا نیز خطاب کنیم . بازیکنی که بسایر تکنیکی است و پاس های عمقی بسیار خوبی را دارد . زیدان به شدت به او علاق دارد و سران تیم رال را وادار به جذب وی کرده است . 

2 – تونی کروس : او یکی از فانتزی ترین بازیکنان موجود در دنیا میباشد . او همراه با تیم آلمان قهرمان جام جهانی شده است و پس از آن 4 بار به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافته است . او با پاس ها و سانتر های شیک معروف است . پاس های بلند او بسیار دقیق است ؛ به گونه ای که گویا با خط کش اندازه گیری کرده است . این ویژگی ها او را تبدیل به یکی از بهترین هافبک دنیا تبدیل میکند .

3 – سائول نیگوئز : هافبک اسپانیایی تیم اتلتیکو مادرید از زمان حضور در این تیم تا اکنون سطح فنی بسیار خوب داشت . او تکنیک خوبی دارد و یک چپ پای خوش استیل است . میل او به گل زنی و درگیری ، هافبک اسپانیایی را تبدیل به یکی از بهترین هافبک های دنیا کرده است . 

4 – سرجی میلینکویچ ساویچ : شاید این گزینه کمی برایتان عجیب و ناشناخته باشد .ولی هافبک صرب یکی از بهترین و پرمشتری ترین هافبک دنیا میباشد . او فیزیک و قدرت سرزنی فوق العاده ای دارد و در اکثر درگیری ها موفق است . این بازیکن یکی از جانشینان احتمالی پوگبا در منچستر یونایتد میباشد . این هافبک 23 ساله شال در باشگاه لاتزیوی ایتالیا است . یوونتوس ، میلان ، پاریس سنت ژرمن ، منچستر یونایتد و … از مشتریان جدی این بازیکن هستند . 

بهترین هافبک هجومی ؟

بهترین هافبک دنیا - بهترین هافبک هجومی

بهترین هافبک هجومی

همانطور که اشاره شد هافبک هی هجومی وظیفه بازیسازی و موقعیت سازی برای مهاجمان را دارند . تقریبا بیشتر بار گلزنی تیمی بر دوش پلی میکر ها است . در ادامه به بهترین بازیسازان دنیا اشاره میکنیم : 

1 – کوین دبروینه : بلاشک اولین گزینه برای بهترین بازیساز ستاره ی بلژیکی تیم منچستر سیتی باشد . بازیسازی در خون او وجود دارد . پاس گل دادن برای این بازیکن کار بسیار راحت و پیش پا افتاده ای است . و در 123 بازی توانسته است 50 پاس گل بدهد . ارا بسیار عالی از یک پلی میکر . هیچ مدام از بازیکنان حتیبه نزیکی آمار دیبروینه هم نرسیده اند . او در فصل جدید لیگ انگلستان از 4 بازی 5 پاس گل را برای هم تیمی هایش محیا کرده است . 

2 – کریستین اریکسن : هافبک تاتنهام هم یکی از گزینه های جدی برای این پست است . او علاوه بر پاس گل زیاد ، گل های زیادی نیز به ثمر میرساند . هافبک دانمارکی در پنجره ی نقل و انتقالات سال 2020 یکی از بازیکنانی خواهد بود که مشتریان زیادی دارد . او قراردادش با تیم تاتنهام به پایان خواهد رسید و بازیکن آزاد محسوب میشود . یوونتوس ، اتلتیکو مادرید ، منچستر یونایتد و رئال مادرید از مشتریان جدی وی هستند .

3 – ایسکو : شاید با آمدن سولاری به رئال مادرید این بازیکن نیز نیمکت نشین شد . ولی او همچنان کیفیت گذشته ی خود را حفظ کرده است . او در مواقعی که تیم مادرید خوب نبوده است عملکرد ثابت خود را داشته است . 

4 – کای هاورتس : شاید اسم و چهره ی این بازیکن برایتان نامشخص باشد . هافبک 19 ساله المانی شاغل در تیم بایرن لورکوزن یکی از بهترین بازیساز دنیا است . او با وجود سن جوانی بسیار بازیکنی خوبی است . مارکو رویس ستاره ی تیم دورتموند گفته است که تمام تلاش خود را برای اوردن وی به دورتموند خواهد کرد . بایرن مونیخ نیز یکی از مشتریان جدی وی است . 

اخبار لیگ ها معتبر را در این جا بخوانید 

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*