۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

بهترین مدافع دنیا

  • 21 شهریور 1398 - 11:28
  • 792 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=1452

بهترین مدافع دنیا

بهترین مدافع دنیا

نقش مدافعان در فوتبال :

بهترین مدافع دنیا - بهترین مدافع دنیا

بهترین مدافع دنیا

دفاع ها در دنیا نقش مهمی و کلیدی را در فوتبال امروزه داشته اند . شاید در سال های گذشته به دلیل گل های زیادی که در بازی رد و بدل میشد ، نقش دفاع ها مانند امروزه کلیدی نبوده است . اما با آمدن تاکتیک های مختلف که غالبا دفاعی میباشد ، نقش دفاع ها بسیار پر رنگ تر از گذشته شده است .

دفاع چند نوع است ؟

شاید اغلب شما با شنیدن نام دفاع فقط دفاع های مرکزی به ذهنتان آید . اما مدافعان به سه بخش تبدیل  میشوند
1 – مدافع وسط
2 _ مدافع راست
3 _ مدافع چپ

وظایف مدافعان وسط :

این بخش از وظیفه ی رهبری و هدایت خط دفاعی تیم را دارد . غالبا این مدافعان قد بلندی دارند و از قدرت سرزنی بالایی برخوردار هستند .

وظایف مدافعین کناری :

مدافعینی که در هر دو طرف قرار دارند ، وظایف مشابهی به یکدیگر دارند . غالبا مدافع چپ ، چپ پا میباشد و مدافعی که در سمت راست قرار دارد ، راست پا میباشد . بازیکنانی که باید دوندگی بسیاری در بازی داشته باشند . مدافعین هر دو طرف هم در کارهای هجومی و هم در کارهای دفاعی وظیفه ی کمک به هم تیمی های خود را دارند .

بهترین مدافع وسط دنیا :

بهترین مدافع دنیا - بهترین مدافع دنیا

بهترین مدافع دنیا


این سوال جواب های متفاوتی دارد . کارشناسان سلایق مختلف دارند و هر کدام نظر خاص و مربوط به خود را دارند . در ادامه 4 بازیکن که اکثر کارشناسان معتقد هستند بهترین اند را بررسی میکنیم . 


1 – ویرجیل فندایک :

بهترین مدافع دنیا - ویرجیل فندایک

ویرجیل فندایک

 اکثر کارشناسان این بازیکن را به عنوان بهترین ومدافع جهان میبینند . او در تیم لیورپول بازی میکند و یک سد محکم برای حریفان به حساب می آید . این بازیکن در بین کاندیدای سه نفره کسب توپ طلا نیز است  . او با ارزش 80 میلیون یورو دومین مدافع گران قیمت تاریخ است . حال باید منتظر باشیم و ببینیم که ایا پس از کاناورا مدافع اتالیایی که در سال 2005 موفق به کسب توپ طلا شده ، او نیز موفق خواهد شد یا خیر . 

 

2 – آیمریک  لاپورته : 

بهترین مدافع دنیا - لاپورته

لاپورته

کمتر مدافع میانی پیدا میشود که چپ پا باشد . دفاع میانی که چپ پا باشد حکم الماس را برای تیمش دارد . این بازیکن شاغل در لیگ انگلیس است و در تیم منچستر سیتی بازی میکند . او میتواند به عنوان مدافع چپ نیز به میدان برود . هنگامی که او در اتلتیکو بیلبائو بود ، مورد توجه گواردویلا قرار گرفت و او را به اتحاد اورد . بلاشک او یکی از بهترین مدافعان حال حاضر دنیا است . 


کالیدو کولیبالی :

بهترین مدافع دنیا - کولیبالی

کولیبالی

شرایط این بازیکن در ایتالیا کمی متفاوت تر از دیگر مدافعان است . او در کشوری فوتبال بازی میکند کهافراد نژاد پرست بسیاری در ان جا وجود دارد . خود کولیبلی بارها و بارها مورد حمله ی نژاد پرستانه قرار گرفته است . ولی با این همه او به یکی از بهترین مدافعان دنیا تبدیل شده است . مالک باشگاه ناپولی نظر جالبی را در مورد وی دارد . هنگامی که مگوآیر با مبلغ 90 میلیون یورو از لستر به یونایتد ترانسفر شد ، مالک ناپولی این مسئله را بسیار خنده دار دانست و معتقد بود که اگر مگوآیر این همه قیمت دارد بلاشک کولیبالی باید ارزشی بالغ بر 200 میلیون یورو را داشته باشد . 

هری مگوآیر : 

بهترین مدافع دنیا - مگوآیر

مگوآیر

همین تابستان و در پنجره ی نقل وانتقالاتی گران ترین مدافع دنیا مشخص شد . همانطور که گفته شد ، هری مگوآیر مدافع انگلیسی باشگاه لستر سیتی ، با مبلغ 90 میلیون پوند به یوناتد پیوست و تبدیل به گران ترین مدافع دنیا شد . شاید عده ای معتقد هستند که این مبلغ برای این بازیکن زیاد میباشد . ولی تیم یونایتد چند سالی است که از داشتن یک مدافع شش دانگ محروم است و مگوآیر میتواند گزینه ی خوبی برای تیم یونایتد باشد . او تازه به این تیم آمده است و بلاشک طول خواهد کشید تا با تیم منچستر یوناتد هماهنگ شود . 

بهترین هافبک دنیا

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*