۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

بهترین دروازه بان دنیا

  • 23 شهریور 1398 - 12:15
  • 2234 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=1212

بهترین دروازه بان دنیا

بهترین دروازه بان دنیا

وظایف دروازه بانان ؟

بهترین مدافع دنیا

بهترین دروازه بان دنیا - بهترین دروازه بان دنیا

بهترین دروازه بان دنیا

دروازه بانان نقش کلیدی را درفوتبال دارند و میتوان گفتت که خطر ناک ترین پست در فوتبال دروازه بانی است . غالبا دروازه بانان حق هیچ اشتباهی را ندارند ؛ زیرا اشتباه آنها موجب نابودی تیم میشود . آخرین امید هر تیمی دروازه بان آن است . شاید توپ از دفاع یا خط هافبک به راحتی عبور کند ، اما دروازه بانان نباید اجازه ی عبور توپ را بدهند .   

بهترین دروازه بان دنیا

مشخصات ظاهری دروازه بان :

بهترین دروازه بان دنیا - کورتوا

کورتوا

دروازه بانان شماره یک را برتن میکنند . دستکش بر دست دارند و رنگ لباس هایشان با سایر بازیکنان متفات تر است . دروازه بان های دیگری در دنیا وجود دارند که به شماره 13 یا 99 علاقه دارند و شماره ی یک را برتن میکنند . مثل دوناروما در میلان یا اوبلاک در اتلتیکو . حساسیت بر درواه بانان بسیار است .مثلا اگر در داخل محوطه ی جریمه برخورد آرامی با دروازه بان رخ دهد ، داورها خطا را به نفع دروازه بان اعلام میکنند . 

لقب دروازه بان :

بهترین دروازه بان دنیا - عقاب

عقاب

لقب دروازه بانان عقاب است . عقاب ها چشم های قوی دارند و بسیار سریع عمل میکند . البته این اصطلاح بیشتر در ایران به کار میرود . مثلا در لیگ ایران هواداران به دروازه بانان خود عقاب آسیا میگویند .

بهترین دروازه بان دنیا

بهترین دروازه بان ایران :

بهترین دروازه بان دنیا - بهترین دروازه بان ایران

بهترین دروازه بان ایران

در ایران نیز دروازه بان هایی وجود دارند که هم در ایران و هم در آسیا عملکرد درخشانی را داشته اند . در ادانه بهترین دروازه بان ها در دو سه سال گذشته را بررسی میکنیم : 

1 – علیرضا بیرانوند :

بهترین دروازه بان دنیا - بیرانوند

بیرانوند

عملکرد درخشان در جام جهانی و سیو و نهار عالی توپ ژاوی او را تبدیل به مرد سال فوتبال ایران کرده است . او با تیم پرسپولیس سه سال متوالی قهرمان لیگ برتر شده است . او در طول این 3 سال در هر لیگ کمتر از 20 گل خورده است . ثباتی که او در درون دروازه بانی داشته است ، او را تبدیل به بهترین دروازه بان ایران در دو سه سال اخیر میکند .

2 – سید حسین حسینی : 

بهترین دروازه بان دنیا - حسینی

حسینی

دروازه بان تی استقلال چند سالی بود که زیر سایه ی مهدی رحمتی دروازه بان سابق تیم آبی پوش پایتخت بود . اما او اکنون در این تیم بدون رقیب است . او رکورد دار کلین شید در ایران میباشد . حسینی اکنون یکی از بهترین دروازه بان حال حاضر ایرانی میباشد . 

3 – رشید مظاهری:

بهترین دروازه بان دنیا - مظاهری

مظاهری

عقاب جدید تیم تراکتور را نیز میتوان یکی از بهترین دروزه بان ایران خواند . او مدل اشمایکلی دروازه بانی میکند و استایل بسیار شبیه به او دارد . او به تازگی به رکورد 60 کلین شیت در ایران رسده است . او سابقه دعوت به تیم ملی در جام حهانی را دارد. اما شاید حسرت رشید کسب یک جام در لیگ برتر است . جامی که به نظر امسال همراه با تیم تراکتور به شدت و با جدیت دنبال میکند . 

4 – مهدی رحمتی :


شاید اگر او دچار اختلاف با کیروش نمیشد ؛ بهترین دروازه بان تاریخ ایران شناخته میشد . ین دروازه بان از لحاظ فنی بسیار عالی است . او حتی اکنون که 36 سال دارد ، یکی از بهترین دروازه بان لیگ ایران است . او رکورد دار بیشترین کلین شیت در ایرن میباشد . اما شاید بزرگ ترین حسرت وی ، حضور در جام جهانی و کسب موفقیت با تیم ملی است .

پیام نیازمند :


در لیگ 17 یکی از مهم ترین کشف های مجید جلالی در ایران اتفاق افتاد . پیام نیازمند . دروازه بان بلند قدی که در پیکان به فوتبال ایران معرفی شد . اما در لیگ 18 او به تیم سپاهان پیوست و ادامه ی فوتبالش را در آن جا ادامه داد . او حتی در جام ملیت های آسیا نیز حضور داشت و به عنوان دروازه بان ذخیره در آن تورنمنت شرکت کرده بود . او نیز امیدوار است که بتواند با سپاهان هم در لیگ برتر و در آسیا موفق باشد . 

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*