۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

بهترین تیم دنیا

  • 06 شهریور 1398 - 14:03
  • 335 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://sport.sanatgare.com/?p=626

بهترین تیم دنیا

بهترین تیم دنیا

در سالی که گذشت بازیکنان بسیاری در تیم های خود درخشیدند که در این جا به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم:

دروازه بان : آلیسون بکر

آلیسون بکر در سالی که گذست توانست عملکرد بسیار عالی و دخشان داشت و توانست جام های معتبر زیادی را کسب کند. او توانست با تیم لیورپول لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند و برترین دروازه بان این مسابقات شد . او دستکش طلای لیگ جزیره را نیز بدست آورد .
اما از افتخارات ملی او در سال گذشته میتوان به کسب جام با تیم ملی برزیل در کوپا آمریکا اشاره کرد . آلیسون در این رقابت ها فقط یک گل دریافت کرد . ان هم از نقطه ی پنالتی . او دستکش طلای این مسابقات را نیز بدست اورد و خود را به عنوان برترین دروازه بان دنیا در سال 2018-2019 معرفی کرد .

مدافع : ویرجیل فندایک

فندایک هم یکی از ارکان موثر قهرمانی تیم لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بوده است . او به عنوان برتین بازیکن لیگ جزیره نیز انتخاب شد و در بین سه نامزد برتر نهایی کسب توپ طلا یا بهترین بازیکن دنیا قرار گرفت . شاید پس از سال ها یک مدافع بتواند این عنوان را کسب کند . بلا شک او بهترین دفاع جهان در سال 2018-2019 میباشد .

هافبک: فرانک دیانگ

فرانک دیانگ هافبک جوان هلندی را میتوان بهترین هافبک سال گذشته دانست . او که با آژاکس توانست به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا دست یابد و قهرمان لیگ هلند شود نقش به سزایی را در تیم هلندی داشته است . شاید این سوال برای هوادارن پیش آید که بازیکنانی بهتر از او بودند که میتوانست در این پست بهترین باشند . ولی در جواب باید گفت او بازیکنی است که کنترل میدان را به دست میگیرد و در شرایط سخت میتواند به تیمش کمک کند . کاری که او میکند در دنیا تعداد کمی از بازیکنان انجام میدهند . این بازیکن از چشم استعدادیابان بارسلونا به دور نماند و این بازیکن را با مبلغ بالا به نیوکمپ آوردند

مهاجم: لیونل مسی

شاید انتخاب این بازیکن با مخالفت بعضی از کارشناسان و فوتبال دوستان همراه شود . ولی بهتر است به این نکته توجه کنیم که سال گذسته هیچ یک از بازیکنان به اندازه ی او امار فوق العاده ای نداشته اند . مسی یکی از گزینه های کسب توپ طلا یا کسب برتربن بازیکن جهان میباشد که این یعنی او آمار فوق العاده ای را داشته است . عده ای معتقد هستند که او نتوانسته است با بارسلونا لیگ قهرمانان را فتح کند ، به همین دلیل شایسته ی کسب توپ طلا نمیدانند .
اما در این جا به نفرات دوم این جمع اشاره میکنیم :

دروازه بان:جان اوبلاک
دفاع : لاپورته
هافبک : اریکسن
مهاجم : محمد صلاح

بهترین تیم دنیا

اما سوال مهم این است که چه کسی توپ طلا را کسب خواهد کرد ؟

رونالدو :همانطور که از تصاویر مشخص است شانس رونالدو بسیار پایین تر از گزینه های دیگر است . رونالدو عملکرد فردی زیاد خوبی را نداشته است و با تیم یوونتوس هم افتخار بزرگی کسب نکرده است . او نسبت به فصل های گذشته ، از لحاظ گلزنی آمار خوبی را نداشته است و از شانس کمی برای کسب این عنوان برخوردار است .

مسی : همانظور در بالا اشاره کردیم این بازیکن از لحاظ امار  فردی بسیار عالی بوده است . ولی شاید نکته ای که این بازیکن را از توپ طلا دور کرده باشد ، افتخارات تیمی وی در سال 2019-2018 میباشد . او فقط یک لالیگا با بارسلونا کسب کرد . البته همه میدانند که او در تیم بارسلونا تنها است و بازیکنانی که در این تیم هستند نمیتوانند به این بازیکن کمک کنند .

ویرجیل فندایک : بسیاری او را اصلی ترین گزینه برای کسب این مقام میدانند . او از لحاظ امار فردی خود بی نظر بوده و باعث بهبوی عملکرد دفاعی تیم لیورپول شده . در ضمن او با تیم لیورپول نیز به افتخار بزرگی ( فتح لیگ قهرمانان ) دست یافته است.  خود فندایک معتقد است که نوبت این است که توپ طلا پس از مدتی به یک دفاع برسد .

بهترین تیم دنیا

دیدگاهها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*