۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی » مربیان خارجی
  • شناسه : 5382
  • 17 آبان 1398 - 10:45
  • 1848 بازدید
  • ارسال توسط :
یورگن کلوپ
یورگن کلوپ

یورگن کلوپ

کلوپ کیست؟

یورگن کلوپ

یورگن کلوپ

کلوپ کیست ؟

یورگن کلوپ

یورگن کلوپ سرمربی آلمانی تیم لیورپول می باشد . او در گذشته بازیکن فوتبال نیز بوده است . اما در عرصه ی مربی گری بسیار موفق تر از بازیکنی بود . او هم اکنون یکی از بهترین مربی جهان است . او استاد به کار گرفتن بازیکنان است . بسیار مشاهده شده است که بازیکنان در دوران افت بوده اند ؛ اما کلوپ آن ها را متحول کرده است و آنان عملکرد بسیار درخشانی را داشته اند .

تیم های او غالبا ستاره محور نبوده اند و همواره کار گروهی و تیمی در باشگاه او بوده است . او سابقه ی مربی گری برای تیم دورتموند را دارد و این تیم را قرمان بوندس لیگای آلمان کرده است . او همچنین با تیم دورتموند نائب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و با تیم لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است . در ادامه زندگی نامه ی وی را در دوران فوتبال حرفه ای بررسی می کنیم .

یورگن کلوپ

محل تولد کولوپ :

یورگن کلوپ

یورگن کلوپ در اشتوتگارت کشور آلمان به دنیا آمده است . این اتفاق در تاریخ 16 ژوئن سال 1967 افتاد . پدر وی یک ورزشکار بود . به همین دلیل پدر وی او را آمادگی بدنی پسرش را بسیار بالا برد . کلوپ نیز به عنوان یک ورزشگاه در زمستان مشغول بازی کردن اسکی زمستانی و در تابستان مشغول بازی کردن فوتبال بود . او در نوجوانی وارد باشگاه های آلمانی شد و در تیم های بسیاری نیزی بازی کرده است . از جمله ی این تیم ها می توان به تیم آینتراخت فرانکفورت اشاره کرد . در سال 1995 وی موفق به دریافت مدرک علوم ورزشی در دانشگاه فرانکفورت شود .

کلوپ در فوتبال حرفه ای :

یورگن کلوپ

کلوپ فوتبال خود را در سال 1990 با تیم ماینز شروع کرد . او در ابتدا به عنوان یک مهاجم فوتبال بازی می کرد. اما در سال 1995 با یک تغییر ناگهانی مواجه شد و او به پست مدافع انتقال یافت . او تا سال 2001 در این تیم بوده است و در مجموع 52 گل به ثمر رساند . او حتی هنگامی که بازیکن بود ، به کار مربی گری نیز مشغول بود . او هنگامی که در فرانکفورت در سال 1998 مشغول به بازی کردن بود ، کمک مربی نیز بود .

کلوپ در عرصه ی مربی گری :

یورگن کلوپ

در سال 2008 یورگن کلوپ به عنوان سرمربی به تیم بورسیا دورتموند پیوست . در ابتدا او وضعیت زیاد خوبی نداشت . اما او توانست توانایی های خود را در تیم جدید به رخ همگان بکشد . در فصل 12-2011 او موفق شد بوندس لیگای آلمان را با تیم دورتموند کسب کند . در فصل بعد کمی عملکرد آن ها ضعیف شد . آن ها این بار دوم شدند و در زیر بایرن مونیخ قرار گرفتند .

او توانست یک تیم منسجم بسازد و دورتموند را تبدیل به قطب جدید فوتبال آلمان کند . اما در سال 2015 وضعیت برای او به خوبی پیش نرفت و مجبور به استعفا شد . عملکرد کلی او در این تیم به این شرح است :
179 برد ، 69 تساوی و 70 باخت در مجموع 318 بازی برای تیم آلمانی به ثبت رساند .

یورگن کلوپ در لیورپول :

در اکتبر سال 2015 او به تیم لیورپول پیوست . در اولین بازی خود او با تیم تاتنهام مساوی کرد . اولین برد این تیم در برابر تیم چلسی بدست آمد . او توانست تیم لیورپول را نیز مانند تیم دورتموند متحول کند . این دو تیم شباهت بسیاری به یکدیگر دارند . هر دوی از این تیم ها هواداران زیادی در ورزشگاه دارند و بسیار نیز پرشور هستند . او با شکست تیم سابق خود یعنی دورتموند در رقابت های لیگ اروپا به فینال این مسابقات راه یافت . اما در فینال ناموفق عمل کرد و نتوانست تیم سویا را شکست دهد . سویا در این دیار توانست 3-1 پیروز شود و جام اروپا را بالای سر خود ببرد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*