۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » مربیان خارجی
  • شناسه : 5084
  • 12 آبان 1398 - 10:30
  • 602 بازدید
  • ارسال توسط :
کارلو آنچلوتی
کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی

آنچلوتی کیست؟

کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی

آنچلوتی چیست ؟

کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی یک مربی حرفه ای است که در تیم های بزرگ دنیا سرمربی شده است و بسیار نیز درخشان می باشد . از او به عنوان یکی از بهترین مربیان تاریخ دنیا فوتبال یاد می شود . وی یک مربی سبک دار ایتالیایی می باشد . وی هم اکنون در تیم ناپولی مشغول به مربی گری می باشد . او در تیم رئال مادرید و میلان ایتالیا موفق به کسب لیگ قهرمانان اروپا شده است . او همچنان در تیم های چلسی ، پاریس سن ژرمن و بایرن مونیخ نیز مربی شده است . این به معنای این است که او یک فرد با دانش می باشد .

آنچلوتی 60 سال دارد و یکی از باتجربه ترین سرمربیان دنیا است . شاید شما با سبک ایتالیایی سبک دفاعی به یادتان بیاید . اما این مربی یک سبک هجومی دارد و اصلا با سبک فوتبال تیمش سازگار نیست . شاید یکی از دلایل این که این مربی مسئولیت تیم ملی خود را قبول نکرده است ، سبک فوتبال آن می باشد . در ادامه زندگی نامه ی وی را از کودکی تا اکنون بررسی می کنیم .

کارلو آنچلوتی

محل تولد آنچلوتی :

این مربی در شهر رگیولیو ایتالیا به دنیا آمد . پدر آن یک کشاورز بود که در مزرعه کار می کرد . سایر افراد خانواده از جمله ی خواهد کارلو نیز در این مزرعه کار می کرد . او از دوران کودکی عاشق فوتبال شد و می دانست که اگر در فوتبال بتواند موفق باشد بلاشک پیشرفت آن از مزرعه بیشتر خواهد بود . او در تیم های شهر خود بازی می کرد و در مقطعی نیز مورد توجه تیم پارما قرار گرفت .

کارلو آنچلوتی

کارلو در تیم پارما :

در سال 1976 او 18 سال داشت و به تیم اصلی پارما پیوست . این تیم در آن زمان در لیگ ایتالیا در سطح سوم یعنی سری سی رقابت ها حضور داشت . او در یک بازی به تیمش کمک کرد و دو گل به ثمر رساند و موجب صعود تیمش به سری بی شد . وی مورد توجه رم قرار گرفت و به این تیم پیوست . او در این تیم موفق به کسب دو قهرمانی متوالی را بدست آورد . حتی وی به تیم ملی نیز دعوت و به این تیم بسیار کمک کرد تا جام هایی را بدست آورد . در سال 1987 به تیم میلان پیوست .

اما در این تیم به بدشانسی بدی برخورد کرد و مدام مصدوم می شد . این مصدومیتها موجب شد که او بسیار زود بازنشسته شود . اما با این وجود توانست جام های زیادی از جمله دو قهرمانی لیگ ایتالیا را کسب کند . این بازنشستگی زود موقع باعث شد تا او فوتبال را کنار و به دنبال ادامه ی فوتبال خود این بار در عرصه ی مربی گری بود .

کارلو آنچلوتی

آنچلوتی در عرصه ی مربی گری :

او از سال های 1992 الی 1995 وارد این عرصه شده و به عنوان کمک مربی در تیم ملی ایتالیا مشغول مربی گری بود . پس از آن او به تیمی در سری بی پیوست . او تیم تحت هدایت خود را به سطح یک فوتبال ایتالیا رساند و نشان داد که یک مربی با پتانسیلی می باشد . اما شاید مهم ترین اتفاق این بود که در سال 1999 او عهده دار سنگین سرمربی تیم یوونتوس شد . اما نتوانست در این تیم زیاد دوام بیاورد و اخراج شد .

اما انتقال او به میلان یکی از اتفاق های مهم بود . او در سال 2001 به این تیم پیوست و بسیار عناوین با تیم ایتالیایی کسب کرد . افتخارات این مربی به این شرح است :
2 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2004 و سال 2007 .
حضور در فینال استانبول سال 2005 لیگ قهرمانان اروپا
کسب دو سوپر جام اروپا در سال 2004 و 2007
کسب جام باشگاه های جهان در سال 2008 .
قهرمانی در سری آ ایتالیا در سال 2004
قهرمانی در جام حذفی و سوپر کاپ ایتالیا

کارلو آنچلوتی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*