۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 3799
  • 16 اکتبر 2019 - 6:07
  • 471 بازدید
  • ارسال توسط :
پیر امریک اوبامیانگ
پیر امریک اوبامیانگ

پیر امریک اوبامیانگ

زندگی نامه ستاره ی گابونی باشگاه آرسنال

پیر امریک اوبامیانگ

پیر امریک اوبامیانگ

اوبامیانگ کیست ؟

پیر امریک اوبامیانگ
پیر امریک اوبامیانگ

اوبامیانگ فوتبالیست مشهور اهل گابون می باشد که در پست مهاجم بازی می کند . او هم اکنون برای تیم آرسنال در لیگ انگلیس بازی می کند . وی خوش حالی های معروفی دارد . 30 سال دارد و قد وی 188 سانتی متر می باشد . وی سابقه ی بازی برای تیم بورسیا دورتموند در بوندس لیگای آلمان نیز بازی کرده است . او توانسته است که بارها و بارها در بوندس لیگا آقای گل شود . در ادامه زندگی نامه ی وی را از کودکی تا اکنون بررسی می کنیم .

پیر امریک اوبامیانگ

محل تولد اوبامیانگ :

پیر امریک اوبامیانگ - لاوال
لاوال

پیر در شهر لاوال فرانسه به دنیا آمد . 18 ژوئن سال 1989 تاریخ روزی بود که اوبامیانگ چشم به دنیا گشود . شاید وقتی وی به دنیا می آمد کسی باور نمی کرد که روزی او یک فوتبالیست بزرگ شود . او تنها فرزند خانواده نبود . علاوه بر پیر دو پسر نیز در این خانواده وجود داشت .

پیر امریک اوبامیانگ

علاقه ی به فوتبال پیر امریک اوبامیانگ

پیر امریک اوبامیانگ - اوبامیانگ در میلان
اوبامیانگ در میلان

او از همان کودکی بسیار به فوتبال علاقه داشت . می توان گفت او از سن 6 سالگی به فوتبال علاقه مند شد . برادران وی نیز به این رشته ی ورزشی فوق العاده علاقه داشتند . آن ها ساعت ها در مدرسه و خیابان مشغول به بازی کردن فوتبال بودند و هیچگاه از این کار خسته نمی شدند .

می توان گفت که فوتبال پایه وی بسیار در میلان گذرانده شد . او توانست در سال 2007 به سیستم جوانان این تیم راه یابد . وی در ابتدای کار توانست در هفت بازی شش گل به ثمر برساند . این عملکرد توجه بسیاری از استعداد یابان را به او جلب کرد . او نشان داد که یک گلزن تمام قهار و مادر زادی است .

پیر امریک اوبامیانگ

اوبامیانگ در فرانسه :

پیر امریک اوبامیانگ - اوبامیانگ در دیژون
اوبامیانگ در دیژون

او در سن 18 سالگی به کشور محل تولد خود بازگشت . او به تیم لیل فرانسه پیوست . لیگ لوشامپیونه فرانسه یکی از معتبر ترین لیگ دنیا می باشد . او حتی به تیم لیل و موناکو قرض داده می شد .

اما او در سال 2011 به تیم سنت آتین پیوست . می توان گفت که این باشگاه نقطه عطفی برای وی در دوران فوتبالی اش بوده است . هتریک وی در سال 2012 موجب شد که اوبامیانگ در راس کانون توجهات قرار گرفت . در سال 12-2011 وی توانست 16 گل به ثمر رساند . سال بعد نیز توانست فصل را با 18 گل و 7 پاس گل را به ثبت برساند . این عملکرد بسیار خیره کننده بوده است .

او همچنان عملکرد استثنایی خود را تکرار می کرد . او با 19 گل دومین گلزن آن سال انتخاب شد . این عملکرد موجب شد که وی به عنوان برترین بازیکن قاره ی آفریقا انتخاب شود . اما شایعاتی به گوش می خورد که باشگاه دورتموند وی را زیر نظر گرفته است .

پیر امریک اوبامیانگ

اوبامیانگ در دورتموند :

پیر امریک اوبامیانگ - ابومیانگ در دورتموند
اوبامیانگ در دورتموند

اوبامیانگ به عنوان اولین بازیکن گابونی وارد لیگ آلمان شد . اولین بازی وی در برابر تیم بایرن مونیخ بود . او در اولین حضورش در بوندس لیگا توانست 13 گل به ثمر برساند . او در مجموع 16 گل برای تیم دورتموند به ثمر رساند . این عملکرد برای اولین حضور خوب بود و بسیار امیدوار کننده .

سال بعد وی توانست در 46 بازی برای تیم آلمانی 25 گل به ثمر برساند . وی در سال 2015 قرارداد خود را تا سال 2020 تمدید کرد . او پس از این تمدید اعلام کرد ه هیچگاه از این باشگاه جدا نخواهد شد و رابطه ی بسیار عالی با تیم هواداران پیدا کرده است . او توانست به اولین بازیکن در بوندس لیگا تبدیل شود که در 6 بازی متوالی موفق به زدن گل شده است . درخشش وی در لیگ قهرمانان اروپا نیز ادامه دار بود و وی روند گلزنی اش را در این تورنمنت ادامه دهد . اما اخراج او در برابر اسپورتینگ بدترین اتفاق ممکن برای وی بود .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*