۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 2924
  • 10 مهر 1398 - 7:10
  • 3529 بازدید
  • ارسال توسط :
پائولو دیبالا
پائولو دیبالا

پائولو دیبالا

زندگی نامه پائولو دیبالا ستاره ی آرژانتینی تیم یوونتوس

پائولو دیبالا

پائولو دیبالا

دیبالا کیست ؟

پائولو دیبالا
پائولو دیبالا

پائولو دیبالا یک فوتبالیست آرژانتینی است که به خاطر سبک بازی بی نقص و توانایی گلزنی خود مشهور است . او آرژانتینی است و برای تیم ملی این کشور نیز بازی میکند . 25 سال دارد و 175 سانتی متر قد وی میباشد . اومهاجم است و توانایی بازی در دو جناح و مهاجم پشتیبا یا سایه را دارد . وی عضو باشگاه یوونتوس است . در ادامه زندگی نامه ی این بازیکن را بررسی میکنیم .

پائولو دیبالا

محل تولد دیبالا

پائولو دیبالا - کوردوبا
کوردوبا

پائولو برونو اگزوسیل دیبالا در 15 نوامبر 1993 در کوردوبا آرژانتین متولد شد. او توسط والدینش ، آدولفو دیبالا و آلیشیا دی دیبالا بزرگ شد. پائولو دو برادر بزرگتر دارد ، گوستاو دیبالا و ماریانو دیبالا. گوستاوو کارآفرین است ، ماریانو ژیمناستیک است. برادران وی در آرژانتین زندگی می کنند.
پائولو در یک خانواده طبقه متوسط متولد شد. جالب اینجاست که پدرش پیش بینی کرده بود که یکی از پسرانش حتی قبل از به دنیا آمدن پائولو ، بازیکن مشهور فوتبال شود. اگرچه پدرش هرگز او را مجبور نکرد كه فوتبالیست شود ، پائولو دقیقاً همانطور كه پدرش پیش بینی كرده بود سرنوشت خود را رقم زد.

پائولو دیبالا

علاقه دیبالا به فوتبال :

پائولو دیبالا - دیبالا در کودکی
دیبالا در کودکی

عشق او به فوتبال از سنین جوانی آشکار بود. او هرگز فرصتی برای بازی کردن از دست نداد و پدرش از هر طریق ممکن از او حمایت کرد . پائولو همیشه به خاطر اعتقادپدرش و حمایت از رویای پائولو ، سپاسگزار پدرش بوده است. با شروع هر بازی ، پدرش همیشه او را به زمین می برد و مطمئن بود که پسرش بدون هیچ گونه مانعی تمرین می کند . متأسفانه ، پدرش در سپتامبر 2008 درگذشت و نتوانست دستاوردهای شگفت انگیز پسرش را در دنیای فوتبال ببیند. پائولو در زمان فوت پدرش فقط 15 سال داشت.

پائولو دیبالا

شروع فوتبالی دیبالا :

پائولو دیبالا - دیبالا در کوردوبا
دیبالا در کوردوبا

پائولو با مهارتهای فوتبالی خود شروع به ساختن ماجرای فوتبالی خود در 14 سالگی کرد. بازیکنان مقابل از تکنیک او هراس داشتند و هواداران از نحوه کنترل توپ او تحت تأثیر قرار می گرفتند. کسانی که بازی او را دیدند ، به سرعت فهمیدند که او یک استعداد ذاتی در فوتبال دارد .


در سال 2011 ، او به باشگاه ” اینستیتوتو دو کوردوبا پیوست و اولین بازی حرفه ای خود را لیگ 2 آرژانتین انجام داد. وی در طول لیگ 17 گل به ثمر رساند و جوانترین بازیکنی بود که رکورد تعیین شده توسط ماریو کمپس را شکست.او همچنین اولین بازیکنی بود که در یک فصل دو هتریککرد. وی در لیگ حرفه ای 38 بازی پیاپی انجام داد و اولین بازیکن لیگ شد که در شش بازی متوالی موفق به گلزنی شد.

پائولو دیبالا

دیبالا در پالرمو :

پائولو دیبالا - دیبالا در پالرمو
دیبالا در پالرمو

در تاریخ 20 ژوئیه 2012 ، وی به طور رسمی توسط باشگاه فوتبال ایتالیا “پالرمو” خریداری شد . “در 11 نوامبر 2012 ، اولین گل خود را برای این باشگاه به ثمر رساند . او در نیم فصل اول سال 15-2014 ، ده گل به ثمر رساند. مشارکت وی با فرانکو وازکز فوتبالیست دیگر او را مورد توجه سایر باشگاه های فوتبال قرار داد. او که در پایان فصل 13 گل زده بود که به عنوان برترین بازیکن لیگ شناخته شد . پائولودر سه فصل حضور خود در”پالرمو” 89 بازی انجام داد و 21 گل برای باشگاه فوتبال ایتالیا به ثمر رساند.

دیبالا در یوونتوس :

پائولو دیبالا - دیبالا در یوونتوس
دیبالا در یوونتوس

در 4 ژوئن 2015 ، وی با باشگاه معروف ایتالیایی “یوونتوس قرارداد 5 ساله منعقد کرد. از آنجا که جایگزین آندره پیرلو شده بود ، که آن تابستان از این باشگاه خارج شد ، پائولو به پیراهن شماره 21 که قبلاً پیرلو پوشیده بود ،را بر تن میکرد . در 8 آگوست 2015 ، او اولین گل خود را برای باشگاه مقابل “لاتزیو” در سوپر کاپ ایتالیا به ثمر رساند. او در برد 0-2 تیمش موثر بود .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*