۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 5654
  • 13 نوامبر 2019 - 7:34
  • 76 بازدید
  • ارسال توسط :
هنریک مخیتاریان
هنریک مخیتاریان

هنریک مخیتاریان

میخیتاریان کیست ؟

هنریک مخیتاریان

هنریک مخیتاریان

مخیتاریان کیست ؟

هنریک مخیتاریان

هنریک مخیتاریان بازیکن حرفه ای فوتبال می باشد که اکنون برای تیم رم ایتالیا بازی می کند . او اهل کشور ارمنستان می باشد و یکی از ارکان اصلی تیم ملی خود می باشد . او سابقه ی بازی برای تیم های شاختار دونسک اوکراین ، دورتموند آلمان ، منچستریونایتد انگلیس و آرسنال انگلیس را دارد . اما بهترین دوران حضور او در تیم آلمانی ، یعنی تیم بورسیا دورتموند می باشد . او در پست های مختلف هجومی به کار گرفته می شود . او توانایی بازی در پست بک راست و چپ ، پلی میکر یا بازی ساز و حتی می تواند به عنوان مهاجم سایه نیز به میدان رود . در ادامه زندگی نامه ی وی را بررسی می کنیم .

هنریک مخیتاریان

محل تولد مخیتاریان :

هنریک مخیتاریان

مخیتاریان اهل شهر ایوان واقع در کشور ارمنستان می باشد . او در تاریخ 21 ژانویه سال 1989 به دنیا آمد . پدر هنریک یعنی هملت یک فوتبالیست حرفه ای بود . او در لیگ ارمنستان در تیم آرارات بازی می کرد . پست او مهاجم بود . او در سال 1980 یکی از بهترین بازیکن ارمنستانی بود . در اوایل سال 1990 خانواده ی آن ها به فرانسه مهاجرت کردند . او بنا بر توصیه پدرش به فوتبال علاقه داشت و تصمیم گرفت که یک فوتبالیست شود .

اما یک اتفاق بد و بسیار غمگین برای وی افتاد . او هنگامی که 7 سال داشت پدر خود را بر اثر تومور مغزی از دست داد . اما پدر وی تاثیر خود را گذاشته بود . فوت او باعث نشد تا هنریک حتی یک قدم به سوی عقب بر دارد . او برای فوتبالیست شدن بسیار مصمم بود . حتی بسیاری از کارشناسان معتقد هستند سبک بازی وی الهام گرفته از پدر وی است و بسیار شبیه به او می باشد .

مادر وی ریاست فدراسیون فوتبال ارمنستان بود . خواهر وی نیز در یوفا کار می کند . این به معنای این است که او در یک خانواده ی کاملا فوتبالی زندگی و پرورش یافته است . او پس از بازگشت به ارمنستان در تیم های این کشور ثبت نام کرد و مشغول به بازی کردن در فوتبال شد . او حتی فارغ التحصیل رشته ی تربیت بدنی در کشور ارمنستان بود . او در طول حضور در لیگ ارمنستان در 70 بازی توانست 30 گل به ثمر برساند .

هنریک مخیتاریان

خاطره ی جالب از مخیتاریان :

هنریک مخیتاریان

شاید این خاطره برای شما جالب باشد . هنریک مخیتاریان قبل از حضور در لیگ های معتبر اروپا برای تست و پیوستن به یکی از تیم های ایرانی تست داد . ظاهرا در آن دوره ی زمانی یکی ار تیم های ایرانی قصد انتقال این بازیکن به لیگ برتر را داشت . اما مربی وقت آن تیم لیگ برتری او را در تست های فنی و فیزیکی رد کرده بود . او معتقد بود که وی از لحاظ بدنی بسیار ضعیف است و به درد لیگ ایران نمی خورد . و این گونه بود که سرنوشت او به کلی تغییر کرد . نمی توان تصور کرد که او اگر به لیگ ایران می آمد چه سرنوشتی را به همراه داشت .

او در سال 2009 به تیم متالور دونسک اوکراین پیوست . این تیم یکی از بهترین تیم کشور اکراین بود . او با این انتقال رسما وارد فوتبال حرفه ای اروپا شد . او اولین بازی خود را در لیگ اروپا انجام داد . او در سال 2010 به عنوان کاپیتان انتخاب شد . این انتخاب او را تبدیل به جوان ترین کاپیتان این تیم کرد . کاپیتان بودن او به معنای این بود که او در مدت زمان کوتاهی که در این باشگاه بوده است بسیار درخشیده است و محبوب هواداران تیم شده است. در سال 2010 او به تیم شاختار دونسک اوکراین پیوست . این تیم را می توان تیم اول این کشور نامید . این انتقال با مبلغ 8 میلیون یورو انجام شد .

هنریک مخیتاریان

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*