۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 5211
  • 14 آبان 1398 - 6:40
  • 266 بازدید
  • ارسال توسط :
ماریو گومز
ماریو گومز

ماریو گومز

گومز کیست ؟

ماریو گومز

ماریو گومز

گومز کیست ؟

ماریو گومز

ماریو گومز یک فوتبالیست حرفه ای آلمانی است که برای تیم های بایرن مونیخ و وولسفبورگ نیز بازی کرده است . او اکنون برای تیم اشتوتگارت بازی می کند . او در گذشته یک پای ثابت بازیکنان تیم ملی آلمان بود . به شکلی که حتی پیدا کردن جانشین برای وی کار سختی بود . او با تیم ملی آلمان در جام جهانی 2014 موفق به کسب جام جهانی شد . این افتخار بزرگی برای او محسوب می شود .

34 سال دارد و کم کم در دوران آخر فوتبال خود قرار دارد . قد وی 188 سانتی متر می باشد که برای یک مهاجم بسیار مناسب است . او ضربات سر بسیار سنگینی دارد و این به او در امر گلزنی کمک می کند . در ادامه زندگی نامه ی وی را به طور جامع و کامل بررسی می کنیم .

محل تولد گومز :

ماریو گومز

ماریو گومز گارسیا در شهر ردلینگن آلمان غربی به دنیا آمد . تاریخ تولد این فوتبالیست سال 1985 در دهم ژوئیه می باشد . پدر او اهل گرانادای اسپانیا می باشد و او اصالتا از طرف پدری اسپانیایی است . اما مادر او آلمانی است . او در کودکی به شدت طرفدار بارسلونا بود و بازیکنانی همچون ریوالدو الگوی وی در فوتبال بودند . اما خانواده اش از طرفداران تیم رئال مادرید یعنی رقیب سنتی تیم بارسلونا بودند .

پدر گومز در ابتدا مربی وی بود . او با توجه به سنش بسیار خوب فوتبال بازی می کرد . قد بلند وی او را از سایر کودکان متمایز می کرد . به همین دلیل بسیار مورد استقبال استعداد یابان قرار می گرفت . حتی به صورتی که ورود او از سن 13 سالگی به فوتبال حرفه ای ممکن بود . اشتوتگارت این بازیکن را زیر نظر داشت و تصمیم به آوردن او به باشگاه خود شد . این یک پیشنهاد بسیار عالی برای او بود . اما خانواده مخالفت کردند و آن ها می خواستند که فرزندشان تحصیل کند و فکر می کردند که فوتبال به تحصیل این پسر آسیب می رساند .

او دوره دبیرستان را تمام و در مدرسه های فوتبال تیم های محلی خود ثبت نام می کرد . سرنوشت این بازیکن به گونه ای رقم خورد که او در تیم های محلی با تیم اشتوتگارت مواجه شد و تیمش شکست خورد . در این جا دوباره پیشنهادی از سوی این باشگاه به گومز داده شد . اما این بار خانواده و اطراف او این پیشنهاد را پذیرفتند .

گومز در اشتوتگارت :

ماریو گومز

اولین فصل خود را در سال 2003 برای تیم اشتوتگارت انجام داد . او در اولین فصل خود توانست در 19 بازی 6 گل به ثمر برساند . البته این آمار برای یک مهاجم خوب نبود و او نتوانست انتظارات را بر آورده کند . اما او توانست در فصل دیگر عملکرد درخشانی داشته باشد و توجهات را به سوی خود جلب کند . او موفق شد در 24 بازی برای این تیم 15 گل به ثمر رساند . این یک آمار بسیار خوب از او بود .

فصل 08- 2007 بوندس لیگا برای او بسیار درخشان بود . وی موفق شد در 25 بازی 19 گل به قمر رساند و خود را در رده دومین بازیکن گلزن لیگ آلمان مشاهده کند . این عملکرد موجب شد تا تیم های دیگر او را مورد توجه قرار دهند و در صدد جذب او باشند . همین اتفاق نیز افتاد و او به یکی از بزرگ ترین تیم های دنیا پیوست .

گومز در بایرن مونیخ :

ماریو گومز

در سال 2009 اتفاق مهمی برای این بازیکن رخ داد . او در ابتدای حضورش نتوانست عملکرد مثبتی را از خود به جای بگذارد . او در 29 بازی فقط توانست 10 گل برای این تیم به ثمر رساند . اما در فصل بعد شرایط متفاوت شد . او در سال بعدی تبدیل به بهترین گلزن باشگاه خود تبدیل شد . همین عملکرد باشگاه بایرن مونیخ را متقاعد کرد که با او یک قراردادی بلند مدت امضا کند .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*