۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » مربیان خارجی
  • شناسه : 5096
  • 12 آبان 1398 - 10:32
  • 164 بازدید
  • ارسال توسط :
مارچلو لیپی
مارچلو لیپی

مارچلو لیپی

لیپی کیست ؟

مارچلو لیپی

مارچلو لیپی

لیپی کیست ؟

مارچلو لیپی

مارچلو لیپی بازیکن سابق فوتبال می باشد . او هم اکنون سرمربی است و برای تیم ملی چین انجام وظایف می کند . افتخاری که او با تیم ملی ایتالیا در جام جهانی کسب کرده است را به راحتی کسی نمی تواند بدست آورد . او یکی از بهترین مربیان طول تاریخ دنیای فوتبال می باشد . او در سال 2006 موفق شد با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی آلمان شود . 71 یک سال دارد و غالبا برای تیم های آسیای شرقی مربی گری می کند و دیگر در تیم های سطح یک دنیا نمی باشد .

اما با این وجود او سابقه ی مربی گری برای تیم یوونتوس و اینتر میلان را نیز دارد . در ادامه از سایر افتخارات و زندگی نامه ی این مرد با تجربه ی ایتالیایی را بررسی می کنیم .

مارچلو لیپی

محل تولد لیپی :

مارچلو لیپی

او در شهر ویاریگو ایتالیا به دنیا آمد . ایتالیا یکی از کشور های قوی و قدرتمند در فوتبال می باشد . کشوری که ستارگان متعدد را به دنیای فوتبال معرفی کرده است و در عرصه ی مربی گری مربیان بسیار قابل سبکی را به دنیای فوتبال معرفی کرده است . آغاز فوتبال لیپی نیز مانند سایر مربیان با دوران بازیکنی آغاز شده است . غالبا اکثر مربیان قبل از ورود به عرصه ی مربی گری ، بازیکن بوده اند . اما عده ای هستند که این قوانین را نقص کرده اند . مثلا مورینیو که بازیکن نبوده است ؛ اما او یک مربی بی نقص و با سبک است .

البته این مورد در دنیای فوتبال بسیار نادر است . لیپی در سال 1969 فوتبال خود را آغاز کرد . او در باشگاه سامپدوریا فوتبال خود را آغاز کرد . او مدت زیادی را در این تیم گذرانده است . او همچنین برای تیم پیستویسه نیز بازی کرده است و فوتبالش را نیز در این تیم ادامه داده است . پایان فوتبال او در تیم لوچه بود و او به فکر بازنشستگی و وردو به عرصه ی مربی گری شده بود .

مارچلو لیپی

لیپی در عرصه ی مربی گری :

مارچلو لیپی

هنگامی که 34 سال داشت و در سال 1982 او از فوتبال خداحافظی کرد . او در تیم سامپدوریا به عنوان یک مدافع مرکزی بازی می کرد. او سابقه ی مربی گری برای تیم های مختلف سری آ را داشته است . اما مهم ترین تیم هایی که او هدایت کرده است می توان به تیم های ناپولی ، یوونتوس و اینتر میلان اشاره کرد که توانسته است است افتخارات زیادی را کسب کند . او هنگامی که در ناپولی بود توانست برای این تیم در جام یوفا یک مقام خوب کسب کند . او پس از این تیم راهی تورین شد و به تیم یوونتوس پیوست .

در اولین حضورش موفق به قهرمانی در لیگ ایتالیا و کوپا ایتالیا شود . در دومین فصل حضور او تیم را به سوی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا هدایت کرد . این اتفاق در سال 1995 اتفاق افتاد . او در این تیم 5 فصل حضور داشت و توانست عملکرد بسیار عالی را به ثبت برساند . در سال 1999 به تیم اینتر منتقل شد . اما نتایج به گونه ای رقم خورد که این مربی زیاد در این تیم دوام نیاورد .

مارچلو لیپی

کسب جام بزرگ لیپی :

مارچلو لیپی

در سال 2004 به دلیل کسب نتایج ضعیف تیم ملی ایتالیا در یورو مارچلو لیپی به عنوان سرمربی تیم ایتالیا انتخاب شد . او توانست تیمش را به یک انسجام تاکتیکی برساند و تیمش را راهی فینال رقابت ها کند . فینالی که شاید همه با آن ضربه ی سر زیدان به یاد داشته باشند . این تیم در ضربات پنالتی موفق به شکست دادن تیم و قهرمان کردن ایتالیا شدند . در این تیم بازیکنانی همچون پیرلو ، توتی ، بوفون ، تیاگو موتا و بسیاری دیگر از این بازیکنان ….. این 4 امین قهرمانی تیم ایتالیا در جام جهانی می باشد .

مارچلو لیپی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*