۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 4460
  • 04 آبان 1398 - 6:44
  • 391 بازدید
  • ارسال توسط :
فرانچسکو توتی
فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

زندگی نامه ی فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

توتی کیست ؟

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی یک فوتبالیست ایتالیایی می باشد که در زمان خود به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می شد . او اکنون از فوتبال خداحافظی کرده است و بازنشسته شده است . همانطور که می دانید او در طول عمر حرفه ای خود در فوتبال فقط برای یک تیم بازی کرده است . آن هم تیم رم ایتالیا می باشد . از او به عنوان یکی از وفادار ترین بازیکن دنیا یاد می شود . او در پست مهاجم بازی می کرد . 180 سانتی متر قد دارد و 43 سال سن او می باشد .

وی توانسته است با تیم ملی ایتالیا جام جهانی 2006 را فتح کند . وفاداری وی به تیم رم مثل زدنی است . هنگامی که وی از باشگاه رئال مادرید پیشنهادی دریافت کرد ، او این پیشنهاد را رد و اعلام کرد که انسان هیچگاه خانه اش را ترک نمی کند . در ادامه زندگی فرانچسکو توتی بازیکن ایتالیایی را بررسی می کنیم .

فرانچسکو توتی

محل تولد توتی :

27 سپتامبر سال 1976 تاریخ تولد مرد وفادار رم بود . او در شهر رم پایتخت ایتالیا به دنیا آمد . او از همان کودکی عاشق فوتبال بود و در خیابان ها و کوچه ها بسیار فوتبال بازی می کرد . استعداد وی بسیار مشهود بود و هر کس با دیدن دقایقی از فوتبال او می دانست که او می تواند یک فوتبالیست بزرگ شود .

فرانچسکو توتی

توتی در رم :

فرانچسکو توتی

در سال 1989 بازی وی چند باشگاه را تحت تاثیر خود قرار داد . او بالاخره وارد فوتبال حرفه ای شد . اولین قرارداد خود را با باشگاه رم ایتالیا به امضا رساند . وی مورد توجه باشگاه میلان ایتالیا نیز قرار گرفت . اما خانواده ی وی مخالف رفتن فرانچسکو به میلان بودند و دوست نداشتند فرزندشان دور از آن ها زندگی کند . همچنین او مورد توجه باشگاه لاتزیو رقیب سنتی رم نیز قرار گرفته بود . اما یکی از مربیان جوانان باشگاه رم خانواده ی وی را متقاعد کرد تا او به تیم رم بپیوندد .

او به خوبی از استعداد توتی آگاه بود . توتی پس از بازی در آکادمی رم بالاخره در سال 1993 وارد باشگاه ارشد شد و به تیم بزرگ سالان پیوست . او وقتی 16 سال داشت توانست به این باشگاه راه یابد . او در اولین فصل حضورش بازی های زیادی را انجام داد و موفق شد 16 گل به ثمر رساند .

فرانچسکو توتی

کاپیتان توتی :

فرانچسکو توتی

در سال 1997 وی به پست هافبک هجومی منتقل شد و توانست 8 گل به ثمر برساند .سال بعد برای او اتفاق خوشایندی افتاد . انتخاب وی به عنوان کاپیتان اول تیم اتفاق بسیار خوبی برای او بود . او محبوب ترین و بهترین گزینه برای این پست بود . در سال 2001 وی توانست پس از 18 سال به تیمش کمک کند تا جام را به خانه برگرداند . آن ها در این سال لیگ ایتالیا را فتح کردند . توتی یک مهاجم بسیار درجه یک و جهانی بود . اما او نتوانست با تیم رم به افتخارات زیادی برسد .

وی می توانست برای کسب افتخارات بیشتر به تیم های دیگر برود . اما او تعصب خاصی به این تیم داشت و هیچگاه این باشگاه را ترک نکرد .

در سال 2005 توانست 26 گل برای باشگاهش به ثمر برساند . در طول سه فصل بعدی او دچار مصدومیت های فراوانی شد ، اما بالشک موثرترین بازیکن این تیم به حساب می آمد . او رکورد دار حضور در این تیم است . او 784 بازی برای این باشگاه انجام داده است و در طول این مدت توانسته است 300 گل بزند . او رکوردار گلزنی در تیمش نیز می باشد . همچنین او دومین گلزن برتر تاریخ لیگ ایتالیا نیز است . او با 593 بازی در لیگ ایتالیا سومین بازیکن از نظر تعداد بازی در این لیگ می باشد . او را می توان یکی از مهم ترین افراد تاریخ سری آ دانست .

فرانچسکو توتی

فرانچسکو و تیم ملی :

فرانچسکو توتی

وی در سال 1998 برای انتخابی یورو به تیم ملی ایتالیا دعوت شد . او در جام ملت های اروپا موفق به زدن دو گل شد . در جام جهانی کره – ژاپن وی نتوانست حتی یک گل به ثمر رساند . تیم ایتالیا در آن رقابت ها در مرحله ی یک هشتم نهایی توسط تیم کره جنوبی حذف شد . بلاشک مهم ترین افتخار فوتبالی ستاره ی ایتالیایی فتح جام جهانی با تیم ایتالیا در جام جهانی 2006 بود . او یک سال پس از فتح این جام از فوتبال ملی خداحافظی کرد .

فرانچسکو توتی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*