۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 2463
  • 25 سپتامبر 2019 - 6:45
  • 295 بازدید
  • ارسال توسط :
سوارز
سوارز

سوارز

زندگی نامه لوئیز سوارز

سوارز

سوارز

سوارز کیست ؟

سوارز
سوارز

لوئیز سوارز مهاجم ستاره تیم ملی فوتبال اروگوئه است . او پیش از پیوستن به غول اسپانیایی (بارسلونا) در تیم آژاکس و لیورپول بازی میکرد . سوارز 183 سانتی متر قد دارد و 32 سال دارد . او تقریبا در اواخر دوران فوتبالی اش قرار دارد . در ادامه به حواشی ایجاد شده ی وی در دوران های مختلف فوتبالی را بررسی میکنیم .

محل تولد سوارز :

سوارز - سوارز در کودکی
سوارز در دوران کودکی

لوئیس آلبرتو سوارز دیاز در 24 ژانویه 1987 در سالتو اروگوئه ، در رودولفو و ساندرا به دنیا آمد. پدر او یک گذرگاه از پیشینه مختلط فقیر و دارای اجداد آفریقایی بود. هنگامی که لوئیس هفت ساله بود ، خانواده وی برای کار به مونته ویدئو نقل مکان کردند.

او هفت خواهر و برادر دارد. برادر بزرگتر او ، پائولو سوارز ، همچنین فوتبالیست حرفه ای است که در لیگ ملی فوتبال گواتمالا بازی کرده است. دوران کودکی آنها با فقر روبرو بود و حتی تهیه یک جفت چکمه فوتبال نیز دشوار بود. با این حال ، این مانع از پیگیری ورزش لوئیس که وی در خیابان بازی کرد ، نبود.

شروع فوتبالی لویئز :

سوارز - شروع فوتبالی سوارز
شروع فوتبالی سوارز

مادرش با معرفی او به یکی ازباشگاه ثروتمند فوتبال در مونته ویدئو بود او را تشویق کرد. سوارز در اولین بازی دوستانه خود هتریک کرد . او به عنوان بازیکن جانشین این هتریک را انجام داد . در سن نه سالگی ، در حالی که برای اورتا بازی می کرد ، توسط ویلسون پیرز کشف شد که برای تیم جوانان ناسیونال بازی کند .
او در آکادمیک ها خیلی درخشان نبود و در ابتدا علاقه ای به تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای نداشت. با این حال ، شرایط خانوادگی وی و الزام به دست آوردن چیزی موجب انگیزه او برای انجام این ورزش شد.

شروع فوتبال حرفه ای لوئیز :

سوارز - سوارز در ناسیونال
لوئیز در ناسیونال

او اولین بازی حرفه ای خود را برای باشگاه جوانان ناسیونال برابر کوپا لیبرتادورس انجام داد. اگر چه این مسابقه با نتیجه شکست 3 بر 2 به پایان رسید ، سوارز اولین گل خود را با یک ضربه سرچشمگیر به ثمر رساند.او در ادامه برای تیم ناسیونال 34 بار بازی کرد و 12 گل برای آنها به ثمر رساند. او مهاجم اصلی آنها بود و به آنها کمک کرد تا لیگ 2006 اروگوئه را فتح کنند .

لوئیز در هلند :

سوارز - سوارز در هلند
لوئیز در هلند

وی پس از جام جهانی زیر 20 سال جام جهانی ، پیشنهاداتی از باشگاه های فوتبال گرونینگن و آژاکس برای بازی در فوتبال حرفه ای هلند دریافت کرد . وی مدتی کوتاه به گرونینگن هلند پیوست . ولی وی پس از آن توسط آژاکس با 7.5 میلیون یوروخریداری شد . وی در طی قرارداد 5 ساله خود با آژاکس ، در 159 بازی برای این باشگاه 111 گل به ثمر رساند و در همان فصل اول به عنوان مرد سال فوتبال هلند شناخته شد .

لوئیز در لیورپول :

سوارز - سوارز در لیورپول
سوارز در لیورپول

درخشش وی در هلند باعث شد تا لیورپول این ستاره را به خدمت گیرد . او در سال 2011 با مبلغ 23 میلیون یورو به تیم انگلیسی لیورپول پیوست . درخشش و گل های متعدد او همگان را به تحسین وا داشت . او با درخشش و همکاری با رحیم استرلینگ لیورپول را در آستانه ی قهرمانی قرار دادند . ولی غفلت معروف استیون جرارد قهرمانی را از لیورپول گرفت .

سوارز در بارسلونا :

سوارز - سوارز در بارسلونا
سوارز در بارسلونا

او در سال 2014 به بارسلونا پیوست . ولی به دلیل محرومیت نتوانست به مدت یک نیم فصل بازی کند . بنابراین وی برای پیوستن به باشگاه بارسلونا با 75 میلیون پوند ، لیورپول را ترک کرد. او یکی از سه مهاجم اصلی کاتالان ها با مسی و نیمار شد . لوئیز هنوز هم یکی از بهترین مهاجمان جهان به حساب می آید .
وی تجربه حضور در تیم برنده لیگ قهرمانان اروپا ، لیگ اروگوئه ، لیگ هلند و لیگ اسپانیا را در طول دوران بازیگری خود دارد و جوایز بهترین بازیکن برتر را دریافت کرده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*