۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 3733
  • 23 مهر 1398 - 0:09
  • 1151 بازدید
  • ارسال توسط :
روبرتو فیرمینو - فیرمینو
روبرتو فیرمینو

روبرتو فیرمینو

زندگی نامه ی روبرتو فیرمینو را مشاهده کنید ...

روبرتو فیرمینو

روبرتو فیرمینو

فیرمینو کیست ؟

روبرتو فیرمینو - فیرمینو
فیرمینو

روبرتو فیرمینو فوتبالیست مشهور برزیلی است که برای تیم لیورپول انگلیس بازی می کند . او یکی از خاص ترین فوتبالیست های مشهور دنیا می باشد . 28 سال و 180 سانتی متر قد وی می باشد . او جایگاه ثابتی را در تیم لیورپول داشته است و یکی از عضو مثلث طلایی این تیم محسوب می شود . اما جایگاه وی در تیم ملی ثابت نیست . زیرا او یک رقیب جدی به نام گابریل ژسوس دارد . در ادامه زندگی نامه ی وی را از کودکی تا اکنون بررسی می کنیم .

روبرتو فیرمینو

محل تولد فیرمینو:

فیرمینو در 2 اکتبر سال 1991 به دنیا آمد . محل تولد وی آلاگواس برزیل می باشد . خانواده ی بسیار فقیر بودند و زندگی سختی را پست سر می گذاشتند . این شهر یکی از جنایی ترین شهر برزیل است . محیط این شهر بسیار نا سالم بود . مادر روبرتو به فرزند خود زیاد اجازه نمی داد که به تنهایی در شهر نمایان شود . می توان گفت شغل پدر وی فروش بطری های آب بود . روبرتو نیز به همراه پدر خود مشغول این کار بود . این کار تنها منبع درآمدی کار خانواده ی وی بود . آن ها در رنج و مشقت بسیاری زندگی می کردند .

وی به کار کردن در محیط بیرون علاقه نداشت . علاقه ی وی به فوتبال بسیار بود . البته این در بین کودکان برزیلی مسئله ی عادی بود . کسی که فوتبال وی را می دید حیرت زده می شد . خانواده ی وی به او بسیار امیدوار بودند که روزی فوتبالیست بزرگی خواهد شد . کم کم وی شروع به ثبت نام در باشگاه محلی کرد و توانست توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند . شاید همه او را با مهاجم نوک یا سایه بشناسند ؛ اما وی در ابتدا به عنوان یک هافبک شروع به کار کرد . اما وی نتوانست توانایی های خود را زیاد در این پست نشان بدهد .

روبرتو فیرمینو

فوتبال حرفه ای روبرتو فیرمینو :

روبرتو فیرمینو - فیرمینو در هوفنهایم
فیرمینو در هوفنهایم

عملکرد درخشان وی موجب شد که برخی از تیم های اروپایی سطح یک اروپا وی را زیر نظر گیرند . یکی از مشتریان جدی این ستاره ی برزیلی باشگاه هوفنهایم بود . این تیم در سطح یک فوتبال آلمان بود و . عملکرد وی مورد توجه مدیران این باشگاه قرار گرفت . دسامبر 2010 برای ستاره ی برزیلی اتفاق بسیار مهمی افتاد . وی با عقد قراردادی 5 ساله به تیم هوفنهایم آلمان پیوست .

اولین گل وی در آوریل سال 2011 در مقابل تیم آینتراخت فرانکفورت اتفاق افتاد . او در این فصل توانست در 11 بازی 3 گل به ثمر رساند . در پایان او سال 12-2011 را با 7 گل به پایان رساند . البته این عملکرد زیاد چشمگیر نبود . شاید او در ابتدا نتوانست عملکرد خیره کننده ای را داشته باشد اما سال 2014 سال درخشانی برای او بود . 37 بازی 22 گل . این آمار یک عملکرد حرفه ای برای این بازیکن بود . این عملکرد موجب توجه بسیاری از تیم های سطح یک دنیا شد .

روبرتو فیرمینو

فیرمینو در لیورپول :

روبرتو فیرمینو - فیرمینو در لیورپول
فیرمینو در لیورپول

روبرتو فیرمینو هنگامی که در سال 2015 در تورنمنت کوپا آمریکا مشغول رقابت ها بود ، یک اتفاق بزرگ برای وی افتاد . انتقال بزرگ برای وی رخ داد . او با مبلغ 29 میلیون یورو از باشگاه آلمانی به تیم لیورپول پیوست . لیورپول یکی از قدرتمندترین باشگاه انگلیسی می باشد . او شماره ی 11 را در این باشگاه بر تن کرد .

روبرتو فیرمینو

کلوپ منجی ستاره :

روبرتو فیرمینو - یورگن کلوپ
یورگن کلوپ

وضعیت برای فیرمینو در لیورپول خوب نبود . برندن راجرز سرمربی لیورپول وی را به عنوان جانشین وارد بازی می کرد . اما با آمدن کلوپ شرایط متفاوت شد . او توانست از توانایی های وی آگاه شود و این مسئله موجب پیشرفت وی شد . پیشرفت وی تا حدی جلو رفت که وی در 5 بازی موفق به زدن 4 گل شد . این عملکرد موجب شد تا در ژانویه به عنوان بازیکن ماه لیگ جزیره شد .

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*