۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 5802
  • 15 نوامبر 2019 - 11:31
  • 62 بازدید
  • ارسال توسط :
رایان گیگز
رایان گیگز

رایان گیگز

رایان گیگز کیست ؟

رایان گیگز

رایان گیگز

گیگز کیست ؟

رایان گیگز

رایان گیگز اسطوره ی فوتبال منچستریونایتد و یک فوتبالیست سابق حرفه ای بود . او در باشگاه حرفه ای فقط برای باشگاه منچستریونایتد بازی کرده است و یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم می باشد . او هم اکنون سرمربی تیم ملی ولز می باشد . او در پست وینگر و بازی سازی برای تیم خود بازی می کرد . بلاشک او یکی از بهترین هافبک های هجومی طول تاریخ می باشد . جایی که او با تیم منچستریونایتد توانسته است جام های زیاد داخلی و بین المللی را به دست آورد . او اکنون 45 سال دارد . او هنگامی که 17 سال داشت ، عضو باشگاه انگلیسی شد . در ادامه زندگی نامه ی وی را بررسی می کنیم .

رایان گیگز

محل تولد گیگز :

رایان گیگز

گیگز در 29 نوامبر سال 1973 در شهر کاردیف ولز به دنیا آمد . او تنها فرند خانواده نبود و علاوه بر او برادر کوچک تری نیز داشت . پدر وی در تیم راگبی بازیکن حرفه ای بود . او بیشتر اوقات خود را در پیش پدربزرگ بود . پدربزرگ او حامی او برای فوتبالیست شدن حرفه ای بود و او را در تیم فوتبال محلی ثبت نام می کرد . هنگامی که وی 6 سال داشت خانواده اش به شهر منچستر انگلستان مهاجرت کردند . او ابتدا به تیم منچسترسیتی توصیه شد که فوتبالش را در آن جا ادامه دهد . او هنگامی که 17 سال داشت به تیم ملی ولز دعوت شد . او در همان سال به تیم ملی بزرگ سالان این کشور دعوت شد .

رایان گیگز

گیگز در تیم یونایتد :

رایان گیگز

رایان گیگز هنگامی که 17 سال داشت به تیم بزرگ منچستریونایتد پیوست . این یک اتفاق مهم برای وی بود . این اتفاق برای وی در سال 1990 رقم خورد . در سال 1991 وی به عنوان جانشین برای تیم منچستریونایتد بازی کرد . او یکی از جوان ترین عضو باشگاهش در لیگ انگلیس بود . اگر چه او در سال 1992 برای تیم اول انتخاب شد ، اما وی ترجیح داد در تیم جوانان این باشگاه باشد و با قدرت و توانایی بیشتر وارد فوتبال حرفه ای شود .

در سال 1993 او وارد باشگاه بزرگ سالان شد و به تیم کمک کرد تا بتواند قهرمانی لیگ برتر را بدست آورد . او ابتدا به عنوان یک وینگر چپ در ابتدا بازی می کرد . در سال 1994 او با مصدومیت های فراوان نتوانست برای تیم اصلی زیاد بازی کند . اما سال بعد آمادگی فوق العاده ای داشت . باشگاه یونایتد بازیکنان جدیدی را به تیم خود اضافه کرده بود . از جمله بازیکنانی همچون بکام و نوویل به تیم اضافه شده بودند . اما او برای قرار گرفتن در جایگاه اصلی بسیار تلاش کرد و توانست یک جایگاه ثابت را برای خود بدست آورد .

او توانست گل های بسیار زیادی را برای باشگاه خود به ثمر رساند . او نقش مهمی را در تیم یونایتد در سال 1999 در لیگ قهرمانان داشت. او در سال 2002 تبدیل به بازیکنی شد که طولانی ترین دوران حضور خود را در تیم یونایتد داشته است . او همچنین توانست صدمین گل خود را برای باشگاه خود نیز به ثبت برساند . در سال 05-2004 او مصدومیت همسترینگ بسیار بدی را متحمل شد .

حتی شایعاتی مبنی بر خداحافظی وی از فوتبال به گوش می خورد . ولی او با قدرت بسیاری به فوتبال بازگشت . او پس از 10 سال و در سال 2014 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد . اما او از باشگاه کنار گذاشته نشد . در بین سال های 2016-2014 او به عنوان کمک مربی و حتی در مقطعی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد . اما او اکنون به عنوان سرمربی تیم ولز انتخاب شده است . اما نکته ی عجیب این است که او در دو سال در سیستم جوانان باشگاه منچسترسیتی انتخاب شده بود . و 3 سال نیز در سیستم جوانان باشگاه منچستریونایتد بازی کرده است .

رایان گیگز

رایان گیگز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*