۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 4015
  • 18 اکتبر 2019 - 12:55
  • 154 بازدید
  • ارسال توسط :
دیگو کاستا

دیگو کاستا

زندگی نامه ی دیگو کاستا را مشاهده فرمایید .

دیگو کاستا

دیگو کاستا

کاستا کیست؟

دیگو کاستا فوتبالیست مشهور باشگاه اتلتیکو مادرید می باشد . این بازیکن اصالت برزیلی دارد اما برای تیم ملی اسپانیا بازی می کند و حتی دو جام جهانی را با این تیم گذرانده است . او یکی از خشن ترین فوتبالیست های دنیا است . او در پست مهاجم بازی می کند و توانایی های فیزیکی فوق العاده ای را در بازی از خود نشان داده است . 31 سال دارد و 185 سانتی متر قد وی می باشد . او دوره در تیم اتلتیکو مادرید حضور داشته است . او یک مدت نیز در تیم چلسی بازی کرده است . در ادامه زندگی نامه ی وی را از کودکی تا اکنون بررسی می کنیم .

دیگو کاستا

محل تولد کاستا :

دیگو کاستا در شهر سرژیپه در یک خانواده ی متوسط به دنیا آمد . وی در 7 اکتبر سال 1988 چشم به ددنیا گشود . پدر وی انتخاب نام وی را که دیگو است ، از فوتبالیست اسطوره ای آرژانتین یعنی مارادونا گرفت . پدر کاستا به فوتبال علاقه ی ویژه و خاصی داشت . البته تمام برزیلی ها عاشق فوتبال هستند . در رگ آن ها خون فوتبال جاری است .

دیگو کاستا

سختی های کاستا

وی به فوتبال بسیار علاقه داشت و دوست داشت که روی تبدیل به یک بازیکن حرفه ای شود . سختی های کار و زندگی موجب شده بود که وی این هدف را بسیار جدی تر بگیرد . او دوست داشت به باشگاه اتلتیکو در برزیل بپیوندد . اما با کمی سختی ها مواجه بود . او بالاخره تصمیم گرفت زادگاه خود را ترک و به سائوپائولو برود و با عموی خود کار و زندگی کند . البته خانواده ی وی یکی از مشوقان اصلی این کار بودند .

زیرا در منطقه ای که وی زندگی می کرد مواد مخدر بسیار رواج داشت و خانواده ی برای دور کردن وی از محیط ناسالم تصمیم به این انتخاب زدند . او بالاخره موفق شد در باشگاه بارسلونا ایبیونا ثبت نام کند . سختی های وی پس از فوتبال نیز ادامه داشت . او بسیار فقیر بود و حتی گاهی کرایه اتوبوسش را نیز نمی داد . او توسط هم بازی های خود اذیت می شد و اصلا رابطه ی خوبی با آن ها نداشت . او حتی در مقطعی فوتبال خود را نیز قطع کرد و ادامه نداد .

دیگو کاستا

فوتبال حرفه ای کاستا :

عملکرد وی آن قدر خوب بود که او با تمام مشکلات توانست عملکرد و توانایی های خود را به همگان نشان دهد . او بالاخره در سن 18 سالگی مورد توجه باشگاه پرتغالی براگا قرار گرفت . اما این پیشنهاد با مخالفت خانواده روبرو شد . اما دیگو تصمیم گرفت که ادامه ی فوتبال خود را در اروپا پشت سر بگذارد . عملکرد وی در اولین حضورش فوق العاده بود . وی در سال 2006توانست بازی های خیره کننده ای برای این باشگاه داشته باشد . از او به عنوان کاکا جدید یاد می شد .

در سال 2007 وی با تیم اتلتیکو مادرید قرارداد بست . اما او سه سال دیگر به عنوان بازیکن قرضی در باشگاه های پرتغال ماند . او در سال 2009 مورد توجه باشگاه بارسلونا قرار گرفت . اما اتلتیکو حاضر به فروش این بازیکن نشد زیرا می دانست که او یک بازیکن آینده دار است و می تواند به باشگاه اتلتیکو مادرید کمک کند .

دیگو کاستا

کاستا در اتلتیکو مادرید :

او بالاخره در سال 2010 به اتلتیکو مادرید پیوست . اما شرایط برای وی آن طور که پیش بینی می شد ، پیش نرفت . او در اولین فصل حضورش بیشتر نیمکت نشین بود . سال 2011 نیز به دلیل مصدومیت بازی های بسیاری را از دست داد . او حتی به دلیل خشونت در بازی لیگ اروپا به مدت 4 جلسه محروم شد و فصل برای وی بسیار بد تمام شد .

اما او در مقطعی توانست در 7 بازی 7 گل به ثمر برساند و ارزش های خود را به دیگران نشان داد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*