۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » تاریخچه تیم ها
  • شناسه : 898
  • 13 شهریور 1398 - 12:52
  • 1655 بازدید
  • ارسال توسط :
تاریخچه ی تیم رئال مادرید

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

تاسیس رئال مادرید :

در سال 1902 گروهی از دانشجویان و دانشگاهیان فوتبال را به شهر مادرید آوردند و باشگاه رئال مادرید را تشکیل دادند . در زبان اسپانیای رئال به معنی سلطنتی میباشد . این لقب را شاه آلنوسونسو به این تیم داده است .

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

معروف ترین بازیکنان این تیم :

بازیکنان زیادی در این تیم تبدیل به اسطوره شده اند ، ولی برخی بازیکنان بسیار در نزد هواداران تیم رئال مادرید محبوب هستند . در این جا به برخی از این بازیکنان میپردازیم :
1- آلفردو دی استفانو : بازیکنی که حدود 11 سال برای تیم رئال مادرید بازی کرده است . او را میتوان محبوب ترین بازیکنان تاریخ باشگاه رئال مادرید دانست . وی در طول 11 بازی در مادرید توانست 5 بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود و 8 بار لالیگا ی اسپانیا را فتح کند . او با 308 یکی از بیشترین زننده ی گل در لالیگا است . ( البته به تازگی لیونل مسی آمار اسطوره ی رئال مادرید را زده است )

2- زین الدین زیدان : یکی از بهترین های رئال هم در عرصه ی بازیکنی و هم در عرصه ی مربی گری این فرد میباشد . در ضمن او را نیز میتوان یکی از خاص ترین فرد در تاریخ فوتبال دانست . او جام جهانی فتح کرده است . مسلمان است . در فینال جام جهانی اخراج شده است و …. در زمان بازیکنی وی رئال مادرید 1 بار موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2002 شده است . اما دوران موفقیت وی در اروپا در عرصه ی مربی گری وی بود . او سه سال متوالی با تیم رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است .

3- رونالدو :اغلب هواداران تیم رئال پس از رفتن این بازیکن به یوونتوس او را اسطوره نمیدانند . ولی آمار گلزنی و افتخارات وی در این تیم همه را مجاب میکند که او را یکی از اسطوره های باشگاه رئال بدانند . او در این تیم 4 توپ طلا کسب کرد . 4 لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد . 2 لالیگا و 3 جام باشگاه های جهان . 3 سوپر کاپ اروپا . همه ی این افتخارات وی را یکی از بهترین بازیکنان تاریخ رئال میکند .

3- ایکر کاسیاس : ایکر مقدس لقبی است که هواداران تیم رئال به این بازیکن داده اند . او حدود 16 سال سنگربان تیم رئال مادرید بوده است . او در 16 سال بازی در تیم رئال 3 بار فاتح لیگ قهرمانان شد . بارها و بارها در ترکیب منتخب جهان حضور یافته است و در جام جهانی با تیم اسپانیا قهرمان شده است .

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

افتخارات تیم رئال مادرید :

بهتر است تعجب نکنید . جام های بالا تعداد جام های تیم رئال مادرید از بدو تاسیس تا کنون میباشد . رئال تیمی بوده است که در اغلب اوقات و در اکثر رقابت ها مدعی اصلی بوده است . به همین دلیل تعداد زیادی جام را کسب کرده است . افتخارات این تیم را باهم بررسی میکنیم .


1 – 33 بار قهرمانی در لیگ اسپانیا ( لالبگا )
2 – 19 قهرمانی در کوپا دل ری ( جام حذفی اسپانیا )
3 – 10 سوپر کاپ اروپا
4 – 13 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا
5 – 2 جام یوفا
6 – 4 سوپر کاپ اروپا
7 – 4 بار جام باشگاه های جهان

تقریبا جام های معتبر این تیم چیزی غالب بر 81 جام میباشد . بلاشک این جام ها این تیم را تبدیل به یکی از بهترین تیم های تاریخ میکند .

تاریخچه ی تیم رئال مادرید

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*