۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » تاریخچه تیم ها
  • شناسه : 1801
  • 16 سپتامبر 2019 - 12:44
  • 364 بازدید
  • ارسال توسط :
تاریخچه ی باشگاه منچستر سیتی

تاریخچه ی باشگاه منچستر سیتی

تاریخچه ی باشگاه منچسترسیتی از بدو تاسیس تا کنون

تاریخچه ی باشگاه منچستر سیتی

تاریخچه ی باشگاه منچستر سیتی

تاسیس باشگاه منچستر سیتی:

این تیم آبی پوش در سال 1880 در شهر منچستر انگلیس تاسیس شد . ابتدا نام این باشگاه سنت مارك بود . اما در سال 1894 به نام منچستر سیتی تغییر یافت . این تیم نیزمانند دیگر تیم های انگیسی فراز و فرود های زیادی را داشته است . اما این تیم اکنون تبدیل به یکی از بهترین تیم های انگلیس وحتی اروپا شده است .

حادثه تلخ برای تیم منچستر سیتی

اندکی پس ازاین که سیتی اولین قهرمانی خود را در سال 1904 کسب کرده بود (جام حذفی) ، هفده بازیکن آنها به دلیل ادعای سوء رفتارهای مالی به حالت تعلیق درآمدند . این باشگاه به دلیل آتش سوزی که غرفه اصلی در هاید جاده را نابود کرده بود ، به ماین راه منتقل شد. در سال 1934 ، سیتی با کسب دومین جام حذفی خود به مسیر موفقیت بازگشت.

بازگشت به اوج پس از سقوط

پس از آنكه جو مرسر در سال 1965 به عنوان سرمربی منصوب شد ، این باشگاه وارد شرایط جدیدی شد. در طول شش سال مسئولیت خود ، سیتی عنوان قهرمانی لیگ دسته اول ، یک جام برندگان را از آن خود کرد. این مربی ناجی بخش تیم سیتی بود . تیمی که تقریبا منحل شده بود و به دسته های پایین تر سقوط کرده بود ، با این مربی دوباره جان تازه ای گرفت .

سیتی در لیگ جزیره :

بازگشت به فوتبال برتر انگلیس در فصل 1998-99 اتفاق افتاد . پس از بازی چشمگیر پلی آف مقابل گیلینگام ، سیتی موفق شد از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول صعود کند. این تیم موفق شد مستقیماً از لیگ دسته یک به لیگ برتر برود . شاید بتوان گفت شروع تاریخ این باشگاه پس از سعود به لیگ جزیره اتفاق افتاد . در سال 2003 ورزشگاه این تیم تغییر یاقت . ورزشگاه اتحاد استادیوم جدید این تیم شد . افتخارات این تیم پس از سعود به لیگ جزیره قابل قیاس با گذشته نبود . در ادامه مطلب به جام های کسب شده ی این تیم اشاره میکنیم .

شيخ منصور آل نهيان :

یکی از اتفاقات مهم در طول تاریخ سیتی مالکیت شیخ منصور فرد اماراتی میباشد . او یکی از ثروتمند ترین فرد در امارات میباشد و هزینه های زیادی را در فوتبال کرده است . او خرید های بسیار بزرگی برای سیتی انجام داده است . خرید دیبروینه ، داوید سیلوا ، سرخیو آگوئرو و …. شاید برگ ترین و موق ترین خرید وی گوادیولا باشد . این مربی با خود خوشبختی را به سیتی آورده است . به نظر پول زیاد و سرمایه گذاری در فوتبال خوب جواب میدهد . اگر کسی اعتقاد داشته باشد که فوتبال با پول جلو نمیرود ، بهتر است تیم سیتی را به آنها نشان دهید .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*