۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » تاریخچه تیم ها
  • شناسه : 1225
  • 09 سپتامبر 2019 - 8:58
  • 931 بازدید
  • ارسال توسط :
تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - استقلال
تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

تاریخچه باشگاه استقلال از قبل از انقلاب تا اکنون

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

تاسیس باشگاه استقلال تهران :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - استقلال
استقلال

تیم استقلال در سال 1324 ( 1945 میلادی ) توسط تیمسار پرویز خسروانی تاسیس شد . البته نام این باشگاه در ابتدا دوچرخه سواران بود و پس از آن به تاج تبدیل شد . این تیم مورد حمایت و محبوبیت شاه و حکومت بود . پس از انقلاب این تیم تا نزدیکی انحلال رفت . اما نام این باشگاه تغییر کرد و به استقلال تبدیل شد .

افتخارات باشگاه استقلال :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - قهرمانی اتقلال در آسیا
قهرمانی استقلال در آسیا

استقلال یکی از تیم های پرافتخار ایران میباشد . تقریبا میتوان گفت استقلال قدیمی ترین تیمی است که هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی حضور دارد . به همین دلیل توانسته است جام های زیادی را کسب کند . استقلال در ویترین افتخارات خود 36 قهرمانی دارد که در ادامه مطلب جام های معتبر این باشگاه را بیان میکنیم :

جام های معتبر باشگاه استقلال :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - قهرمانی اسقلال
قهرمانی استقلال

جام های استقلال به ترتیب اعتبار تورنمنت :
2 بار قهرمانی در آسیا ( در سال های 1970 – 1991 ) .
8 بار قهرمانی در قهرمانی در لیگ های داخلی ( 3 بار این قهرمانی ها به لیگ برتر مربوط میشود )
7 قهرمانی در جام حذفی ( پرافتخار ترین تیم این رفابت ها استقلال است ) .
2 نائب قهرمانی در آسیا .
دو بار به عنوان تیم سوم در آسیا انتخاب شده است .

استقلال به عنوان پرافتخار ترین تیم ایرانی در جام باشاه های آسیا میباشد . همچنین این تیم با دو قهرمانی خود در آسیا به سومین تیم پرافتخار در قاره ی اسیا در قرن شده است .

اسطوره ها و برترین بازیکنان استقلال :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - استقلال
استقلال

همانطور که گفتیم تیم استقلال سالیان بسیاری است که در ایران فعالیت میکند . در این بین بازیکنان و اسطوره های بسیار زیادی از این باشگاه معرفی شده اند که بسیار در نزد هواداران محبوب میباشند . در ادامه مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت :

ناصر حجازی :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - ناصر حجازی
ناصر حجازی

نار حجازی اسطوره ی باشگاه استفلال . فردی که با استقلال دو مرتبه قهرمانی آسیا را تجربه کرده است . یک بار در دوران بازیکنی و باردیگر هنگامی که مربی بود . شاید یکی از پر افتخار ترین افراد در تاریخ فوتبال ایران باشد . او در سال 1974 در جام جهانی به میدان رفته است و در هر سه بازی در درون دروازه ی تیم ملی قرار گرفته است . زنده یاد در سال 1390 و در سن 62 سالگی دعوت حق را لبیک گفتند . بلاشک ناصرخان حجازی از محبوب ترین اسطوره های باشگاه استقلال بوده است .

منصور پور حیدری :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - منصور پورحیدری
منصور پورحیدری

بهتر است بگوییم که ناصر حجازی و منصور پورحیدری دو نام ناگسستنی در تیم استقلال و حتی در تیم ملی هستند. منصور پورحیدری و ناصر حجازی هم در دوران بازیکنی و هم مربی گری همکاری بسیار صمیمانه ای داشته اند . منصورخان نیز با استقلال به دو قهرمانی در آسیا رسیده است . یک بار د دوران بازیکنی و باردیگر در دوران مربی گری . او به خاطر قهرمانی هایش در استقلال محبوب نشده بود ؛ بلکه به خاطر عشق و تعصبی که به استقلال داشت محبوب هوادارن استقلال بود . او حتی تا آخرین توان خود در باشگاه استقلال بود .

غلامحسین مظلومی :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - غلامجسین مظلومی
غلامحسین مظلومی

لقب زنده یاد غلامحسین مظلومی سر طلایی فوتبال ایران بود . ایشان یکی از بهترین گلزنان تاریخ باشگاه استفلال ( تاج ) بودند . مرحوم در المپیک کانادا نیز حضور داشتند و تنها گل تیم ایران برابر پرو را در این تورنمنت به ثمر رسانده بود . غلامحسین مظلومی در سال 1393 به خاطر بیماری سرطان معده مرحوم شدند .

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

امیر قلعه نویی :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - امیر قلعه نویی
امیر فلعه نویی

شاید عده ای بنا به دلایلی امیر قلعه نویی را اسطوره ی باشگاه استقلال ندانند ؛ ولی به هر حال او با تیم استقلال افتخارات بسیاری را کسب کرده است . بهتر است بگوییم که استقلال تمام سهقهرمانی خود را با قلعه نویی بدست اورده است . او در دوران بازیکنی خود بسیار بازیکن با کیفیت بود و سانتر های بسیار تماشایی را داشته است .

فرهاد مجیدی :

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران - فرهاد مجیدی
فرهاد مجیدی

7 اسطوره ای باشگاه استقلال کسی نیست جز فرهاد مجیدی . بازیکنی که برای هواداران تیم بسیار محبوب است . شاید همه به یاد داشته باشند خداحافظی وی از فوتبال تلخ ترین سکانس برای تیم استقلال در سالیان اخیر بود . او 4 گل دردربی به ثمر رسانده است و با استقلال قهرمان لیگ برتر شده و به نیمه نهایی آسیا نیز راه یافته است . استقلالی ها همچنان به دنبال بازیکنی برای جانشین وی هستند ، اما فرهاد مجیدی برای این تیم تکرار ناشدنی است .

تاریخچه ی باشگاه استقلال تهران

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*