۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 2218
  • 21 سپتامبر 2019 - 13:00
  • 380 بازدید
  • ارسال توسط :
امباپه

امباپه

امباپه کیست ؟

امباپه

امباپه

امباپه کیست ؟

کیلیان امباپه فوتبالیست فرانسوی باشگاه پاریس سنت ژرمن میباشد . او در در 20 دسامبر سال 1998 فایزا لاماری بدنیا آمد. وی چند ملیتی است . زیرا پدرش از اصل کامرونی است ، در حالی که مادرش ، بازیکن سابق هندبال ، اهل الجزایر است . او ملیت تیم ملی فرانسه را پذیرفته است و برای تیم ملی فرانسه بازی میکند .

شروع فوتبالی کیلیان :

شاید این عکس کمی دور از انتظار همگان باشد . چه کسی فکر میکرد که روزی امباپه گزینه ی جانشینی رونالدو در رئال باشد . او از همان کودکی استعداد فوق العاده ای داشت . حتی این بازیکن فرانسوی از همان سنین پایین مورد توجه غول های اروپایی نیز قرار گرفته بود . اما او تصمیم گرفت به تیم موناکو برود و ادامه ی فوتبالش را در آنجا بگذراند .

امباپه در موناکو :

امباپه اولین بازی خود را در تاریخ 2 دسامبر 2015 انجام داد . او اولین گل خود را در 20 فوریه 2016 به ثمر رساند و به جوانترین گلزن برای موناکو تبدیل شد. کیلیان در 6 مارس ، با موناکو “قرارداد سه ساله امضا کرد.
در 11 فوریه 2017 ، او اولین هتریک خود را در لیگ انجام داد. در 21 فوریه ، او به دومین بازیکن جوان فوتبال فرانسه تبدیل شد که در لیگ قهرمانان اروپا گل زد .

اما شاید فصل رویایی کیلیان با موناکو در سال 17-2016 رقم خورد . او به تیمش کمک کرد تا به نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه یابد . ولی در نیمه نهایی مغلوب تیم یوونتوس شد . اما با این وجود در پایان لیگ فرانسه تیم موناکو قهرمان شد و او با 26 گل فصل را به پایان رساند .

کیلیان در پاریس :

در تاریخ 31 اوت ، “پاری سن ژرمن” اعلام کرد که با فوق ستاره ی فرانسوی تیم موناکو قرارداد بسته است . او در تاریخ 8 سپتامبر اولین بازی خود را برای “پاری سن ژرمن” انجام داد و یک گل برای تیمش در پیروزی برابر “متز” به ثمر رساند.اودر برابر بایرن مونیخ تبدیل به جوانترین بازیکنی شد که دهمین گلش را در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است .

تولد آنری جدید در فرانسه :

هنگامی که این پسر در تیم موناکو و تیم ملی فرانسه درخشید ، همگان مدعی شدند که جانشین جدیدی برای تیری آنری آمده است . او از لحاظ چهره و استایل بازی کمی به این بازیکن شباهت دارد . البته خود او گفته است که دوست ندارد با آنری مقایسه شود .

کیلیان در تیم ملی :

در 17 مه 2018 برای بازیهای “جام جهانی 2018” انتخاب شد . “او اولین گل خود در جام جهانی را در 21 ژوئن به ثمر رساند و به فرانسه کمک کرد تا در مسابقه” گروه C “پرو را شکست دهد. در تاریخ 30 ژوئن ، وی به دلیل کمک به فرانسه در پیروزی مقابل آرژانتین ، جایزه “مرد مسابقه” را به دست آورد .

در 15 ژوئیه ، او در “فینال جام جهانی” در مقابل کرواسی گل به ثمر رساند تا به فرانسه در فتح جام جهانی کمک کند . اوتبدیل به دومین نوجوانی شد که در فینال جام جهانی موفق به گلزنی شده است . او با عملکرد فوق العاده ی خود در طول این رقابت ها موفق به کسب جایزه بهترین بازیکن جوان شد .

ثبت رکوردهای دیگر از امباپه :

در تاریخ 1 سپتامبر 2018 ، وی در بازی مقابل نیم المپیک از زمین اخراج شد و برای اولین بار در حرفه خود کارت قرمز دریافت کرد. در 8 اکتبر ، او مقابل المپیک لیونز چهار گل به ثمر رساند ، و جوانترین بازیکنی شد که در یک بازی از لیگ فرانسه چهار گل به ثمر رسانده است .

جایزات فردی کیلیان :

وی در سال 2017 جایزه “پسر طلایی” را دریافت کرد که هر ساله توسط روزنامه نگاران ورزشی اهدا می شود. در همان سال ، او توسط “اتحادیه های فوتبال اروپا” (یوفا) به عنوان هشتمین بازیکن برتر جهان شناخته شد. عده ای معتقد هستند که او روزی جانشین مسی و رونالدو خواهد شد و به عنوان بهترین بازیکن دنیا انتخاب خواهد شد .

شخصیت امباپه :

امباپه درگیر فعالیتهای بشردوستانه است . در 22 فوریه 2018 ، وی با رئیس فیفا جیانی اینفانتینو و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون به همراه جورج وی ، رئیس جمهور لیبریا و بازیکن سابق فوتبال حرفه ای دیدیه دروگبا دیدار و گفتگو کرد. این نشست که در کاخ “الیزه” در پاریس برگزار شد ، درباره یک پروژه توسعه ورزشی در قاره آفریقا بود. کیلیان همیشه گفته است که توسعه ورزش در آفریقا برای او مهم است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*