۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 4731
  • 07 آبان 1398 - 12:18
  • 273 بازدید
  • ارسال توسط :
آندره پیرلو
آندره پیرلو

آندره پیرلو

زندگی نامه ی آندره پیرلو

آندره پیرلو

آندره پیرلو

پیرلو کیست ؟

آندره پیرلو

آندره پیرلو فوتبالیست بازنشسته ی می باشد که برای تیم های بزرگی بازی کرده است . او تقریبا تمام افتخارات ممکنی را که یک بازیکن می تواند کسب کند را بدست آورده است . او در سال 2006 توانست با تیم ملی ایتالیا به قهرمانی جام جهانی آلمان برسد . او در تیم میلان و یوونتوس بازی کرده است و توانسته است جام های بسیاری را بدست آورد . او یکی از خوش نقش ترین بازیکنان دوران خود بود و یکی از بهترین هافبک های جهان در دوران خود بود . 40 سال دارد و موهای نسبتا درازی دارد . در ادامه زندگی نامه ی هافبک خوش نقش ایتالیایی را بررسی می کنیم .

آندره پیرلو

محل تولد پیرلو :

آندره پیرلو

پیرلو در شهر برشا ی ایتالیا متولد شد . وی در تاریخ 19 می سال 1979 به دنیا آمد . علاوه بر او فرزندی دیگر نیز در خانواده وجود داشت . او یک برادر دیگر نیز داشت . او از کودکی عاشق فوتبال فوتبال و در میدان های ساحلی و خیابان و کوچه ها همواره فوتبال بازی می کرد .

آندره پیرلو

پیرلو در اینتر :

آندره پیرلو

در سال 1995 هنگامی که وی 16 سال داشت به تیم اینتر پیوست و اولین بازی خود را در این تیم انجام داد . اما نتوانست عملکرد مناسب در این تیم داشته باشد . سبک بازی وی با این تیم مغایرت داشت . به همین دلیل وی به تیم های دیگر قرض داده شد . او به تیم برشا تیم شهر خود قرض داده شد . در آن جا توانست عملکرد بسیار عالی داشته باشد و تیمش را تا رده ی هفتم هدایت کند .

آندره پیرلو

پیرلو در میلان :

وی پس از حضور 3 فصل در تیم اینتر به رقیب سنتی این تیم یعنی میلان پیوست . شاید کسی باور نمی کرد که وی بتواند در این تیم بدرخشد . وی توسط کارلو آنچلوتی تبدیل به یک هافبک جهانی شد و توانست توانایی های خود را به همگان نشان دهد . در سال 2001 وی اولین بازی خود را در برابر یک تیم بلاروسی در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد . میلان در این مسابقه با دو گل پیروز شد . او در پست هافبک میانی برای این تیم بازی می کرد . او توانست با این تیم افتخارات زیادی را کسب کند . از جمله مهم ترین افتخارات وی با تیم میلان :

1- قهرمانی سوپر جام ایتالیا در سال 2004
2- قهرمانی جام حذفی ایتالیا در سال 2003
3- قهرمانی در سری آ ( 2 بار – در سال های 2004 و 2011 )
4- قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ( 2 بار در سال های 2003 و 2007 )
5- قهرمانی در سوپر جام اروپا ( 2 بار در سال های 2003 و 2007 )
همچنین وی در 401 بازی برای این تیم موفق به رساندن 41 گل شد . وی چون یک هافبک دفاعی بود این میزان از آمار گلزنی نیز بسیار مناسب بود .

آندره پیرلو

پیرلو در یوونتوس :

در سال 2011 وی با قراردادی آزاد به تیم یوونتوس پیوست . او نیز توانست عملکرد خوب خود را در تیم میلان در این تیم نیز تکرار کند . او توانست در 164 بازی برای این تیم 19 گل به ثمر برساند و نقش کلیدی را در این تیم داشته باشد . افتخارات وی در این تیم به این شرح است :

4 قهرمانی متوالی در سری آ در سال های 2012 ، 2013 ، 2014 ، 2015
2 قهرمانی در سوپر کاپ ایتالیا در سال های 2012 و 2013
1 قهرمانی در جام حذفی ایتالیا در سال 2015
ظهور برخی ستاره های جوان به خصوص در پست هافبک همچون آرتور ویدال ، پل پوگبا و … موجب شد تا بازی های کمتری به وی برسد و در های خروج این باشگاه به روی او بازی شود . او به لیگ ام ال اس و به تیم نیویورک سیتی آمریکا پیوست و ادامه ی فوتبالش را در آنجا سپری کرد . او تقریبا در دوران آخر فوتبال خود در این تیم قرار داشت .

آندره پیرلو

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*