۞ حواشی داغ فوتبال:
لیگ برتر ایران - لیگ های معتبر اروپا

موقعیت شما : صفحه اصلی » بازیکنان خارجی
  • شناسه : 5639
  • 22 آبان 1398 - 7:33
  • 107 بازدید
  • ارسال توسط :
آرین روبن
آرین روبن

آرین روبن

آرین روبن کیست ؟

آرین روبن

آرین روبن

روبن کیست ؟

آرین روبن

آرین روبن فوتبالیست سابق و حرفه ای فوتبال است که به تازگی از دنیایی فوتبال خداحافظی کرده است . او سابقه بازی برای تیم های رئال مادرید ، چلسی و بایرن مونیخ را دارد . اما بهترین دوران حضور او در تیم بایرن مونیخ بود . او به همراه فرانک ریبری توانسته اند که تیم های فراوانی را اذیت دهند و موجب موفقیت تیم خود شده اند . روبن در پست وینگر راست بازی می کرد . چپ پا است و حرکات بسیار خاصی داشت . او با پای چپ خود به داخل محوطه ی جریمه حریفان نفوذ می کرد و حرکات ویرانگر بسیار انجام می داد .

او با تیم ملی هلند توانسته است یک دوره نائب قهرمان و در یک دوره سوم جام جهانی شود . او شاید یکی از بدشانس ترین فوتبالیست در دنیا می باشد که با وجود نزدیک شدن به مهم ترین جام در دنیا نتوانسته است آن را کسب کند . 35 سال دارد و 180 سانتی متر قد وی می باشد . در ادامه زندگی نامه ی وی را از کودکی تا اکنون بررسی می کنیم .

آرین روبن

محل تولد روبن :

آرین روبن

روبن در گرونیگن هلند به دنیا آمد . این شهر در شمال شرقی این کشور واقع شده است . این شهر یکی از بزرگ ترین شهر ماهواره ای دنیا می باشد . این اتفاق در 23 ژوئن سال 1984 اتفاق افتاد . پدر او به عنوان مدیر برنامه ی وی بود و تمام قرارداد های وی را وی مدیریت می کرد . او در مدرسه فنی گرامر تحصیل کرد . اما با توجه به این که او به فوتبال علاقه داشت والدین وی او را در مدرسه ی فوتبال ثبت نام کردند .

به دلیل استعداد و مهارت فوق العاده ی وی او به تیم شهر خود راه یافت و توانست در این تیم نیز بازی کند . او توانست اولین بازی خود را برای این تیم در سال 2000 انجام دهد . او در اولین فصل حضورش در تیم گرونیگن توانست در 46 بازی 8 گل به ثمر برساند .

آرین روبن

روبن در آیندهون

آرین روبن

روبن در سال 2002 به یکی از قدرتمند ترین تیم هلند پیوست . او به تیم آیندهون هلند پیوست . این انتقال به ارزش مبلغ 4 میلیون یورو بود . در سال 03-2002 او در 33 بازی برای این تیم توانست 12 گل به ثمر برساند . این عملکرد در این تیم موجب شد که وی به عنوان استعداد برتر هلند انتخاب شود . همچنان وی به تیمش کمک کرد تا بتواند در لیگ هلند قهرمان و 17 امین جام قهرمانی خود را بدست آورد . او در 56 بازی برای این تیم موفق به رساندن 16 گل شد .

آرین روبن

روبن در چلسی :

آرین روبن

روبن در آن زمان تبدیل به یکی از پدیده های جدید فوتبال دنیا شد که تیم های زیادی برای جذب او چشم دوختند . اما اتفاق در نهایت در سال 2003 رقم خورد . این انتقال با مبلغی به ارزش 18 میلیون یورو اتفاق افتاد . او توانست عملکرد خوبی را در این تیم به ثبت رساند . به طوری که در نوامبر سال 2004 به عنوان برترین بازیکن ماه لیگ برتر انتخاب شود . او در قهرمانی باشگاهش در سال 2005 و 2006 در لیگ جزیره نقش به سزایی را داشت . او در مجموع 67 بازی برای آبی های لندن توانست 15 گل به ثمر برساند .

روبن در تیم رئال مادرید :

آرین روبن

درخشش روبن در چلسی موجب شد تا یکی از برترین باشگاه های دنیا یعنی تیم رئال مادرید اقدام به جذب او بزنند. کهکشانی ها در سال 2007 برای این انتقال مبلغ 35 میلیون پوند را به باشگاه چلسی پرداخت کردند . اما شرایط برای او همچون تیم چلسی پیش نرفت . به دلیل وجود ستارگان فراوان در مادرید شاید او نتوانست آنگونه که برای تیم های دیگر درخشیده بود بازی کند . او در 50 بازی برای این تیم توانست 11 گل به ثمر برساند .

آرین روبن

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*